Про ситуацію з видобутком бурштину та про умови надання спеціальних дозволів розповів очільник Служби
Роман Опімах взяв участь у телефонній розмові з Іваном Дудаком, міжнародним спостерігачем Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.
Керівник Служби розповів про законодавчі зміни, що регулюють видобуток бурштину, які були прийняті в грудні 2019 року. Так, законом встановлено початкову вартість лоту в розмірі 34000 грн (2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за 1 гектар надр. Площа ділянки, на яку надається спеціальний дозвіл, не може перевищувати 10 гектарів.
Ще до початку розробки ділянки інвестор зобов’язаний пройти процедуру оцінки впливу на довкілля. А після розробки – здійснити рекультивацію земельної ділянки (комплекс заходів для відновлення родючого шару ґрунту). 30% від рентних плат буде відраховано до місцевих бюджетів.
«Зараз разом з парламентарями ми опрацьовуємо можливість щодо унормування доступу до земель лісового фонду та спрощення отримання ділянок з метою проведення їх комплексної рекультивації з попутним видобутком бурштину», – повідомив голова Держгеонадр Роман Опімах.
Вперше на електронні торги були виставлені спеціальні дозволи за новими правилами. Аукціони продемонстрували високу зацікавленість бізнесу до таких об’єктів, де стартова ціна на ділянку надр зросла з 333,2 тис. грн до 12,63 млн грн.
Державна служба геології та надр України спільно з Житомирською, Волинською і Рівненською обласними державними адміністраціями підготували понад 40 ділянок для нових аукціонів на порушених землях внаслідок незаконного видобутку бурштину, які будуть виставлені на наступних аукціонах. Наразі пакети документів по цих ділянках знаходяться на погодженні в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.
Нагадаємо, на електронні аукціони винесено ще три ділянки з покладами бурштину в Рівненській області.