На зустрічі обговорили реформування Держгеоконтролю та оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази

Роман Опімах провів засідання Колегії Держгеонадр. До зустрічі були залучені керівники департаментів Служби, підприємств, що їй підпорядковані. Під час наради розглянули основні результати геологорозвідувальних робіт за 2019 рік та проаналізували результати органів Державного геологічного контролю за той самий період.

«Наразі Держгеонадра працюють над актуалізацією Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року, тож важливим було спільно обговорити ключові напрями програми та її слабкі сторони, зрозуміти, у якій частині ми можемо відкоригувати програму, аби сконцентрувати зусилля на головному і не розпорошувати фінансове забезпечення. Є спільне бачення, що варто сконцентруватися на стратегічних та критичних ресурсах — з метою задоволення потреб національної економіки у мінеральній сировині та зменшення залежності України від імпортної сировини», — каже голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.
Як зазначив начальник управління геології Держгеонадр Сергій Касянчук, який доповідав про результати виконання Програми, заплановані обсяги геологорозвідувальних робіт не були виконані значною мірою через недостатнє фінансування геологічних підприємств, а сама програма була виконана лише на 20%. «Скрутне становище всієї геологічної галузі призвело до розтягування виконання геолого-розвідувальних робіт, закриття об‘єктів ГГР навіть без досягнення кінцевої мети, втрати кадрового потенціалу і неможливістю подальшої підготовки матеріалів для потенційних інвесторів», — зазначив Сергій Касянчук.

Актуалізована Програма розвитку мінерально-сировинної бази, запевнив Роман Опімах, передбачатиме постійні відрахування 1% від ренти, яку сплачують користувачі надр, до спеціального фонду, з якого фінансуватимуться геологорозвідувальні підприємства, — таку ініціативу Держгеонадра зараз обговорюють із Міністерством.
Під час засідання Колегії обговорили необхідність запровадження оновленої форми акту перевірок Держгеоконтролю: відповідний Департамент Служби підготував та направив до Мінекоенерго та інших центральних органів виконавчої влади проєкт наказу про затвердження нової форми документу. Суть запропонованих змін полягає у тому, щоб прибрати дублюючі положення із форми акту перевірок та передати перевірку екологічних аспектів діяльності надрокористувача спеціалізованим службам, — пояснив Роман Опімах.

На завершення плідної зустрічі голова подякував учасникам наради за змістовну дискусію та закликав спільно працювати для реалізації пріоритетних принципів — відновлення довіри і створення якісного сервісу для надрокористувача.