Відбулися аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами

23 Липня 2021

Держгеонадра під час прозорих аукціонів реалізували чотири ділянки надр на суму близько 18 мільйонів гривень

Державна служба геології та надр України провела одинадцяті аукціони в 2021 році. За півтора роки роботи Службі вдалося налагодити регулярне проведення електронних торгів.

«Механізм виставлення лотів став прозорим і зрозумілим для надрокористувачів. Тепер кожен бажаючий може ініціювати ділянку надр з Інвестиційного атласу або запропонувати об’єкт, який його зацікавив, для виставлення на торги. Служба максимально швидко опрацьовує заяву, надсилає пакет документів на погодження в Міндовкілля, після чого оголошує черговий аукціон», – розповідає Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Надрокористувачам запропонували ділянки з покладами піску кварцового, підземних мінеральних лікувально-столових вод, сировини піщано-гравійної.

Найвищу ціну за Коломацьку ділянку, що надається з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки піску кварцового, запропонувало ПП «Таргет Актив». Ціна продажу лоту зросла в 148 разів – зі стартової 20 236 гривень до трьох мільйонів. Участь в аукціоні взяло шість компаній.

Ціна за родовище «Свалява-1» (свердловина № 4) зросла у 46 разів – з 204 807 до 9 500 100 гривень. За право видобувати підземні мінеральні лікувально-столові води змагалося 6 учасників аукціону, перемогу здобула ФОП Танинець Надія Іллівна.

Спеціальний дозвіл на родовище Молниця, що надається з метою видобування сировини піщано-гравійної, отримає ФОП Батир Діана Анроніківна. Вона запропонувала найвищу ціну за лот – 5,16 мільйона гривень, що в 10,5 разів вище стартової.

Також на електронних торгах було продано ділянку надр Ріна, де розташована свердловина № 1997. Об’єкт з покладами підземних мінеральних лікувально-столових вод надається для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки надр. За спеціальний дозвіл змагалося два учасники, перемогу здобуло Українсько-Грузинське ТОВ «Чарте».

Лоти, торги по яких сьогодні не відбулися, будуть виставлені повторно протягом трьох робочих днів.

Нагадаємо, Держгеонадра виставили на аукціони п’ять нафтогазових ділянок. Торги відбудуться 20 жовтня 2021 року.

Перейти до вмісту