Відбулося перше засідання Громадської ради при Держгеонадрах

20 Січня 2022

Під час зборів обрали голову дорадчого органу та обговорили розробку положень на час діючої каденції

18 січня 2022 року відбулося засідання Громадської ради при Державній службі геології та надр України. Збори пройшли у змішаному форматі. Участь у заході взяли представники громадянського суспільства та працівники Держгеонадр.

На засіданні за результатами голосування Павла Жилу було обрано головою Громадської ради при Державній службі геології та надр України, заступником – Ксенію Оринчак, секретарем – Ірину Синюхіну.

Під час наради члени консультативно-дорадчого органу обговорили підготовку плану роботи на 2022 рік, а також розробку положення про Громадську раду. Документ взяли на опрацювання та запланували розглянути й погодити його на наступному засіданні.

Роман Опімах привітав учасників зустрічі та зауважив, що робота органу є потрібною для галузі. Держгеонадра розраховують на Громадську раду, як на експерта. А також звернувся до її членів взяти участь у тестуванні електронного кабінету надрокористувача.

«Держгеонадра розгортають Електронний кабінет надрокористувача. Зараз він працює в тестовому режимі. Приймати заяви та пакети документів в електронному вигляді почнемо після затвердження Міндовкілля порядку про його функціонування. Ми звертаємося до всіх учасників процесу протестувати систему та надіслати зауваження і пропозиції, аби їх врахувати в роботі системи», – повідомив Роман Опімах.

Павло Жила зазначив, що з кожним днем Служба стає більш відкритою, її робота прозорою, а також висловив сподівання, що ці тенденції збережуться. Він додав, що досвід взаємодії Громадської ради з Держгеонадрами є позитивним, до позиції ради прислухаються, її враховують. Тому основним завданням сьогодні є спільно працювати, ініціювати законодавчі зміни, аби налагодити більш ефективну роботу галузі.

Довідково

Основними завданнями громадської ради є сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, сприяння врахуванню громадської думки Держгеонадрами під час реалізації державної політики, сприяння залученню представників заінтересованих сторін до проведення консультацій з громадськістю та моніторингу результатів реалізації державної політики, проведення відповідно до законодавства громадського моніторингу за діяльністю Держгеонадр, здійснення підготовки експертних пропозицій, висновків, аналітичних матеріалів з питань формування та реалізації державної політики.

Строк повноважень складу Громадської ради при Державній службі геології та надр України становить два роки з дня затвердження.

Перейти до вмісту