Відбувся шостий аукціон 2021 року

31 Березня 2021

67 мільйонів гривень надійде до держбюджету від продажу шести спецдозволів

Державна служба геології та надр України провела шостий аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Реалізовано ділянки надр з покладами бурштину, глини, граніту, графіту. Очікувані надходження до державного бюджету складають 67,689 млн грн.

«За підсумками електронних торгів, вже традиційний учасник наших аукціонів компанія “Спис Україна” із турецьким корінням здобула право отримати спецдозвіл на видобування графіту в Хмельницькій області, – повідомив голова Держгеонадр. – Об‘єкт має значний потенціал не лише з огляду на розробку традиційної графітової сировини, але й через перспективи розвитку новітніх технологій з використанням графену, за умови його комерційної привабливості вилучення з графіту. Проєкт цікавий і буде вимагати системних зусиль для успішної його реалізації».

Нагадаємо, в 2019 році графітове родовище в Кіровоградській області було продане за 46 млн грн. Наразі на ньому вже проведене додаткове буріння з отриманням проб керну. На завершальній стадії перебуває робота з оцінки запасів за міжнародною класифікацією, готується проектне рішення та відводиться земля.

Загальна ціна продажу трьох бурштиноносних ділянок, порівняно з початковою, зросла у понад 12 разів і становить 12,41 млн грн. Також було продано спецдозволи на видобування граніту за 10,28 млн грн та на видобування глини за 182 тис. грн.

За рік роботи Службі вдалося налагодити регулярне проведення е-аукціонів. Механізм виставлення лотів став прозорим і зрозумілим для надрокористувачів. Тепер кожен бажаючий може ініціювати ділянку надр з Інвестиційного атласу або запропонувати об’єкт, який його зацікавив, для виставлення на торги. Служба максимально швидко опрацьовує заяву, надсилає пакет документів на погодження в Міндовкілля після чого оголошує черговий аукціон.

Перейти до вмісту