Відновлення довіри, залучення інвестицій та нові прозорі правила роботи, — Роман Опімах підсумував перше півріччя на посаді голови Держгеонадр

08 Травня 2020

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Прозорість та неупередженість, зручні сервіси, створення сприятливих умов для залучення інвестицій у видобувну галузь, — на таких пріоритетах будує свою роботу Державна служба геології та надр України протягом останніх шести місяців. За цей період створили путівник для інвестора, запустили в роботу Єдине вікно надрокористувача, єдиний Центр обрахунку вартості спецдозволів, оновили кадровий склад Служби та модернізували низку законодавчих документів, що регулюють відносини у сфері надрокористування.

 

«Ми побудували свою роботу на пріоритетах прозорості та відкритості, щоб змінити імідж Держгеонадр і перетворити його на сервісний орган, який не перешкоджає, а сприяє надходженню інвестицій у галузь, — каже голова Роман Опімах. — Створили Інвестиційний атлас надрокористувача — постійно діючий сервіс, який оновлюється і доповнюється новими пропозиціями і наразі налічує уже 140 об‘єктів. За цей період провели перший аукціон і оголосили ще два, загалом на електронні торги виставили 30 пропозицій, більшість із яких були номіновані самими надрокористувачами». 

Можливість номінувати на аукціон ділянку, якої немає в Атласі — один із важливих кроків на зустріч інвесторам, переконаний Роман Опімах. Також, щоб спростити процедуру участі в торгах, для власників іноземного капіталу надали можливість змагатися за отримання ліцензії на загальних умовах, без попередньої реєстрації юридичної особи в Україні.

 

«Переконаний, що отримання спецдозволів на розробку та геологічне вивчення надр на нових ділянках повинно відбуватися виключно шляхом відкритих електронних торгів, онлайн, щоб кожен охочий міг спостерігати за процедурою. Відсутність штучних перепон та чесні правила гри для всіх — важлива умова створення сприятливого інвестиційного клімату», — наголосив очільник Держгеонадр.

Також, у рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування (open-door policy), що реалізується спільно з Мінекоенерго, розпочали лібералізацію доступу до геологічної інформації та оцифровування результатів геолого-фізичних досліджень. Зокрема, створили фізичну data-room, якою за попередньою реєстрацією може скористатися кожен охочий. Частина даних також доступна у режимі онлайн. Уся первинна геологічна інформація, що зібрана у фізичній та цифровій базі даних доступна безкоштовно.

«Це лише початок великої роботи — оцифровування геологічних звітів, результатів досліджень, які нині розпорошені по всій території країни і часто, щоб прийняти інвестиційне рішення щодо об‘єкта, надрокористувачі вимушені збирати інформацію частинами, — пояснює Роман Опімах. — Створення онлайн data-room дасть можливість скоротити час, який інвестори витрачають на вивчення об‘єкта та зрушить з місця ініціативу створення національного репозитарію бази геологічних даних». 

 

Ще один пріоритетний напрям роботи — модернізація регуляторного поля та ліквідація штучних перепон, що заважають ефективній роботі галузі. Наразі спеціалісти Держгеонадр активно залучені в розробку нового Кодексу України про надра. Також, з метою забезпечення ефективного та неупередженого контролю розробили план заходів реагування на незаконний видобуток, працюють над підвищенням ефективності роботи Держгеоконтролю, зокрема оновлюють форми перевірок надрокористувачів.

«Нова форма перевірок буде частково спрощеною, для того, щоб уникнути дублювання функцій Геоконтролю з іншими інспекціями. Новий варіант акту розроблено таким чином, щоб мінімізувати можливий вплив суб‘єктивного фактору», — прокоментував голова.

Надання якісного сервісу надрокористувачам та забезпечення ефективних і прозорих механізмів роботи видобувної галузі і надалі залишатиметься пріоритетом роботи Служби, запевнив Роман Опімах.

[/vc_column_text][us_separator][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZkcml2ZS5nb29nbGUuY29tJTJGZmlsZSUyRmQlMkYxaUVpRkJpSGZGYmJrZGRNcVdYcGlWSUp0X1lib191MzQlMkZwcmV2aWV3JTIyJTIwd2lkdGglM0QlMjIxMjgwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyODAwJTIyJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту