Вишиванка – твій генетичний код, пам’ятай про це!

16 Травня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Колектив Держгеонадр на чолі з Головою Олегом Кирилюком долучились до всесвітнього свята – Дня вишиванки.

Мета свята – збереження українських національних цінностей і їх популяризація серед молоді і населення в цілому.

Свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – надіти вишиванку і в ній піти на роботу або на навчання, підкресливши свою причетність до української культурної традиції. Крім того з ініціативи студентів, школярів, громадських і культурних діячів проводяться концерти, паради, походи, конкурси, вечірки, ярмарки.

Свято вишиванки сприяє консолідації різноетнічного і полірелігійного населення України в рамках української нації.

Слава Україні!

[/vc_column_text][us_single_image image=”17454″ size=”full” align=”center”][us_separator size=”small”][us_single_image image=”17455″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

U.P.D: Згідно з повідомленнями ЗМІ, ідею акції «День вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

А поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка одного зі студентів-одногрупників, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студенти.

Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом надіти вишиванки. Спочатку вишиванки одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. Їх підтримали колеги з інших вузів, а також бібліотеки, школи, дитячі садки.

І вже протягом наступних 12 років святкування розрослося до всеукраїнського рівня, в ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту