Вісім вуглеводневих ділянок повторно виставили на аукціон

08 Липня 2020

Державна служба геології та надр України виставила на повторний аукціон вісім вуглеводневих ділянок, торги по яких не відбулися через відсутність заявок на участь у них. Повторно лоти зпропонували із дисконтом 50% від початкової вартості, конкуретна боротьба відбудеться вже за 30 днів. Зазначимо, що усі вісім об’єктів були номіновані самими надрокористувачами три місяці тому, втім несприятлива кон’юктура на ринку, а також співвідношення якості інвестиційної пропозиції та рівень ризику по кожній із запропонованих площ призвели до того, що кількість бажаючих брати участь у торгах виявилась недостатньою для їх проведення.

«Ці ділянки виставляють на аукціони вже втретє з 2019 року, наразі вони перевиставлені на повторний аукціон за стандартною процедурою — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — У цей період ми пропонуємо для електронних торгів лише ті об’єкти, які номінують надрокористувачі, аби мати гарантію, що ринок відреагує на пропозицію й аукціони відбудуться. Втім, часом співвідношення початкової вартості лоту та якості інвестиційної пропозиції із усіма ризиками не сприяє високій зацікавленості потенційних інвесторів».

Керівник нагадав, що за стандрантною програмою робіт переможець аукціону зобовязаний протягом перших трьох років провести сейсмічні дослідження та пробурити щонайменше одну комерційну свердловину.

Водночас, Служба докладає максимум зусиль, аби промотувати аукціони та забезпечити залучення інвесторів і гарантувати конкуренцію під час відкритих торгів.

Перейти до вмісту