Роман Опімах розповів журналістам загальнонаціонального телеканалу «UA:Перший» про свою роботу на посаді очільника Служби
Минулорічні результати роботи Держгеонадр вказують на недопустимо велику кількість відмов заявникам – 65%. З метою виправлення ситуації та відновлення довіри до відомства на початку року було відкрито Єдине вікно надрокористувача. За час роботи працівники Служби вже надали понад 400 консультацій. Послуга посприяла скороченню кількості повернень документів заявникам удвічі та допомагає налагодити ефективний діалог із суб’єктами ринку.
З метою залучення інвестицій і спрощення ведення бізнесу, створено Єдиний центр обрахунку початкової ціни спецдозволів та вартості геологічної інформації, розроблено нову Методику їх обрахунку, яка має запрацювати за принципом онлайн-калькулятора. Нагальним є запуск електронного кабінету надрокористувача.
«Впровадження електронного кабінету надрокористувача – назріла потреба галузі. Його впровадження забезпечить абсолютне нівелювання суб’єктивності та вибірковості у роботі відомства, сфера надрокористування стане більш зручною та зрозумілою», – переконаний керівник відомства.
З метою залучення інвестицій Державна служба геології та надр України запустила онлайн-продукт «Інвестиційний атлас надрокористувача», який нараховує понад 150 перспективних ділянок для розробки корисних копалин по всій Україні.
«Це нафтогазові поклади, вода, руди, бурштин, неметалеві корисні копалини. Інвестор може вибрати ділянку з цього переліку і винести її на е-аукціон, або номінувати свою, подавши заяву. Ми постійно доповнюємо перелік об’єктів в атласі, зокрема зараз опрацьовуємо ділянки надр з покладами графіту, літію, титану, золота», – пояснив Роман Опімах.
Ефективного використання надр неможливо досягти без модернізації регуляторного середовища. Нині Служба бере активну участь в оновленні редакції чинного Кодексу України про надра.