Взаємодія дипломатів і енергетиків для позбавлення від енергозалежності

22 Грудня 2021

Держгеонадра закладають підґрунтя для сталого розвитку економіки держави та імпортозаміщення

Сьогодні в нашій країні відзначають два професійні свята – День енергетика України та День працівників дипломатичної служби України. Важко переоцінити значення їхньої роботи для кожного із нас і для країни в цілому.

Завдяки невтомній праці енергетиків створюються найнеобхідніші блага – тепло та мобільність. Енергетика безпосередньо пов’язана із зовнішньою політикою, безпекою нашої держави та громадян.

«Паливно-енергетичні ресурси – ключовий чинник успішного розвитку економіки. Уряд поставив амбітне завдання: позбутися від енергозалежності до 2030 року шляхом імпортозаміщення. 2020 і 2021 роки стали знаковими в нарощенні вітчизняного видобутку нафти і газу. Підписано 11 угод про розподіл вуглеводневої продукції. Покладено початок розблокуванню Юзівської УРП, та освоєнню вуглеводневого потенціалу українського шельфу Чорного моря. Реалізація зазначених проектів посприяє створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також може забезпечити бажану енергонезалежність для нашої країни», – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Держгеонадра працюють над популяризацією на міжнародній арені інвестиційних проектів з розробки ділянок надр із покладами паливно-енергетичних корисних копалини і сировини для нетрадиційної джерел енергії та виготовлення акумуляторів. Така робота стала можливою завдяки залученню дипломатичних служб і місій. Результатом може стати розширення доступу до міжнародних фінансових й аналітичних інструментів та інвестицій. Так, Служба разом з UkraineInvest за участі Міністерства закордонних справ України та дипломатичних місій провела серію вебінарів для представників бізнесу з Австрії, Великої Британії, Франції, Канади та США. Їх учасниками стали понад 1000 осіб.

«Дипломати реалізують зовнішню політику та представляють національний бізнес за кордоном. Промоція інвестиційних можливостей у надрокористуванні є важливою частиною роботи Держгеонадр, – повідомив Роман Опімах. – В межах залучення іноземних інвесторів у розробку українських надр ознайомив міжнародні бізнес-спільноти з перспективними ділянками надр, а також для подальшої їх промоції за кордоном провів лекцію для посадових осіб дипломатичної служби з питань економічної дипломатії, які готувалися до відрядження представляти Україну по всьому світу».

Бажаємо енергетикам і дипломатам великих досягнень, націленості на результат і завжди знаходити правильні рішення. Відданість справі, високий професіоналізм і прагнення досягати поставлених цілей посприяють зміцненню економіки та позбавленню від імпортозалежності. Будьте здорові, вірте в успіх!

Перейти до вмісту