З днем геолога!

05 Квітня 2024

Шановні працівники та ветерани галузі!

Від щирого серця вітаю вас з професійним святом!

Ви вивчаєте природні процеси і явища на Землі, використовуючи наукові знання, досвід та інтуїцію. Завдяки вашій роботі лише на території України знайдено 117 видів корисних копалин, відкрито понад 9000 родовищ і тисячі проявів мінеральної сировини. Ваші дослідження допомагають розробляти стратегії використання природних ресурсів і прогнозувати їх доступність у майбутньому.

Висловлюю щиру вдячність мужнім, неординарним професіоналам. Тим, хто шукав і хто продовжує шукати скарби землі, хто працює в наукових установах, в державних органах влади, у бізнесі.

Бажаю вам нових відкриттів, цікавих досліджень та успіхів у надзвичайно важливій роботі!

Переконаний, нові родовища корисних копали, які ви відкриєте, а також раціональне використання надр, що розробляються, сприятиме зростанню економіки та процвітанню нашої країни!

Особлива шана ветеранам галузі, хто за роки акумулював унікальні знання і передає досвід молодим поколінням геологів. Спадковість є дуже цінною! Вивчення геологічних формацій, розробка родовищ корисних копалин та вирішення складних геологічних завдань можлива завдяки вам.

Через розгортання агресії та ведення загарбницької війни росії проти України сьогодні наше суспільство віддає перевагу відзначати свята окремо від ворога. Україна активно розвиває власну національну ідентичність та культурні традиції, відокремлюючись від впливу держави-агресора. Цей процес сприяє зміцненню українського національного самовизначення.

Державна служба геології та надр України після обговорення з підприємствами, що належать до сфери управління, ЦК профспілки працівників геології, геодезії та картографії України, асоціаціями у сфері геології та надрокористування пропонує перенести відзначення Дня геолога з першої неділі квітня, що було встановлене за часів СРСР і продовжилось з 1995 року за указом Леоніда Кучми, на 1 лютого. Саме 1 лютого 1918 року був створений Український геологічний комітет при Міністерстві торгівлі і промисловості Української Ради Народного Господарства, що можна вважати початком роботи української геологічної служби.

Голова Державної служби геології та надр України 
Роман Опімах

Перейти до вмісту