З початку року Служба залучила 73 млн грн інвестицій у видобування

03 Лютого 2021

За результатами першого місяця роботи у 2021 році Держгеонадрам вдалося провести прозорі аукціони з продажу 11ти спецдозволів та залучити до Державного бюджету України понад 73 млн грн прямих надходжень. При цьому, у результаті відкритої конкурентної боротьби ціна лотів зростала у десятки разів, а деякі лоти показали рекордний стрибок вартості: у 270 разів (ділянка Німщин, піщано-гравійна сировина) та у 142 рази (Тишівницька ділянка, піщано-гравійна суміш).

«Прозорі онлайн-аукціони — ефективний інструмент продажу спецдозволів за ринковою ціною, — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — Механізм електронних торгів на ProZorro забезпечує однакові умови для кожного учасника, сприяє зміцненню довіри інвесторів до держави, стимулює чесну роботу та надходження інвестицій у галузь».

Роман Опімах додав, що Державна служба геології та надр планує залучити до Держбюджету принаймні 750 млн грн з продажу спецдозволів. Наступний аукціон відбудеться 11 лютого: інвесторам пропонують 15 ділянок із бурштином, торфом, пісковиками, підземними питними водами. Також Служба анонсувала електронні торги 25 лютого та 12 березня.

21 квітня надрокористувачів запрошують взяти участь у аукціонах з продажу нафтогазових лотів: три ліцензії на геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у т.ч. ДПР, з подальшим видобуванням та одна — на видобування.

Перейти до вмісту