Загальна сума очікуваних надходжень до державного бюджету від продажу 11 спеціальних дозволів на користування надрами складає 68,7 мільйона гривень
Державна служба геології та надр України провела сьомі електронні торги. Надрокористувачі придбали ділянки з покладами граніту та питних підземних вод з метою видобування корисних копалин; для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки – підземні води, вапняк і титанові руди. Чотири бурштиноносніділянки продано з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки з подальшим видобуванням.
Загальна стартова ціна лотів сьомого аукціону становить11 646 676 гривень. Під час торгів вона зросла, в середньому, в шість разів – до 68 702 108 гривень. За найвищу ціну реалізовано титановий лот – Селищанськуділянку титанових руд. За право придбати спеціальний дозвіл на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку змагалося три компанії, серед них дві приватні та державна. Перемогу здобуло ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат», запропонувавши 50,1 млн грн.
«Цей лот ініційований з Інвестиційного атласу надрокористувача. В ньому міститься ще сім ділянок з покладами титанових руд готових до виставлення на електронні торги з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки, а також одне родовище для видобування, – розповідає голова Держгеонадр. – Кожен охочий може ініціювати об’єкт на аукціон, написавши заяву в Держгеонадра. Ми оперативно опрацьовуємо документи та виставляємо ділянки на торги».
Це вже сьомі аукціони, проведені в 2021 році. Загалом цьогоріч надрокористувачі під час прозорих торгів придбали понад 60 спеціальних дозволів на користування надрами. Очікувані надходження до державного бюджету складають близько 200 мільйонів гривень.
Нагадаємо, вже за тиждень, 21 квітня, відбудуться торги з продажу вуглеводневих лотів. На аукціон виставлено чотири ділянки на понад 90 мільйонів гривень.