«За рік роботи вдалося змінити імідж регулятора», — Роман Опімах

10 Листопада 2020

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у V Київській нафтогазовій конференції, де презентував досягнення Служби за 2020 рік.

У своєму виступі керівник зосередив увагу гравців ринку на пріоритетних завданнях, які були визначальними у роботі Служби протягом року: подолання корупції та відновлення довіри, ефективне використання надр, залучення інвестицій у галузь.

«За рік роботи вдалося змінити імідж регулятора. Нам почали довіряти надрокористувачі, ринок побачив принципово інший підхід: ми стали відкритими, обрали чіткі та чесні механізми роботи. Зокрема, запрацював Інвестиційний атлас, консультативний сервіс Єдине вікно, рухаємося у напрямку запуску електронного кабінету», — зазначив Роман Опімах.

Важливим кроком до забезпечення прозорих механізмів роботи галузі стало оновлення Методики обрахунку вартості спецдозволів, формула якої відтепер базується на об’єктивних показниках вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища, по якому ведеться обрахунок. Створили єдиний Центр обрахунку, який нині працює на базі ДНВП «Геоінформ». «Робота Центру побудована так, щоб надрокористувач отримав увесь спектр необхідних послуг в одному місці максимально оперативно, а строк обрахунку початкової вартості ліцензії та надання всіх супутніх послуг скоротили з 60 до 14 днів», — пояснив голова. Він також анонсував, що невдовзі обрахунком початкової вартості спецдозволів займатиметься Служба.

Роман Опімах ознайомив присутніх із результатами роботи щодо оновлення законодавчої бази, яка регулює відносини у сфері надрокористування: розробили низку проєктів нормативно-правових актів, які прийняті Урядом, а також  два закони, що сприяють спрощенню видобутку бурштину та інших корисних копалин. Держгеонадра взяли активну участь у напрацюванні законопроєкту №4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування». «Законодавчу ініціативу підтримав Президент України, наразі відбувається її активне обговорення у Верховній Раді, за участі профільних асоціацій. Сподіваюсь, що найближчим часом парламентарі погодять фінальний текст документу, а галузь отримає прогресивні правила роботи», — повідомив спікер.

Наприкінці виступу Роман Опімах висловив переконання, що прозорі та чіткі механізми роботи, над якими працює Служба, сприятимуть залученню інвестицій у галузь, розвитку видобувного сектору економіки та зміцненню мінерально-сировинної бази України.

Перейти до вмісту