Забезпечення прозорості у видобувних галузях

22 Лютого 2019

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”16229″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Представники Державної служби геології та надр України взяли участь в нараді щодо виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»

У Міненерговугілля проведено нараду з обговорення питання формування нового складу багатосторонньої групи заінтересованих осіб (БГЗО) з питання імплементації в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI Ukraine/ ІПВГ в Україні) та Плану заходів щодо виконання Міненерговугілля положень Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 №2545-VIII.

Нарада проведена під головуванням генерального директора Директорату викопних видів палива Максима Федотова.

Максим Федотов поінформував про виконану роботу щодо розроблення документів на виконання положень Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». За результатами двох попередніх нарад з цього питання та враховуючи усі отримані коментарі від громадськості, Міністерства екології та природних ресурсів та ін. до Положення про БГЗО, Міненерговугілля та Секретаріат ІПВГ фіналізували цей документ та передали для ознайомлення зацікавленим сторонам. Наразі прийнято рішення об’єднати Керівні принципи та Положення в один документ для того, щоб він максимально покривав усі деталі діяльності Багатосторонньої групи та відповідав Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Після затвердження Положення буде сформовано новий склад БГЗО, оскільки попередній склад не є чинним у зв’язку з прийняттям зазначеного нового Закону України.

Учасники обговорили Положення про БГЗО та надали свої пропозиції, які стосувалися уточнень з питань фінансування Національного секретаріату ІПВГ, припинення членства в БГЗО тощо.

Крім того, Максим Федотов поінформував, що Міненерговугілля розробило внутрішній План заходів щодо виконання Закону «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Документ дає змогу закріпити відповідальність за різними Директоратами та Департаментами в залежності від сфер відповідальності та визначити строки реалізації пунктів Закону. «У майбутньому План заходів також буде керівним документом для пошуку експертної та фінансової підтримки з метою реалізації прийнятого Закону, зокрема щодо автоматизації процесу ІПВГ в Україні», – підкреслив Максим Федотов.

Учасники наради обговорили терміни підготовки Звітів ІПВГ, затвердження нових форм звітності та інші питання імплементації ІПВГ в Україні.

У нараді взяли участь представники Міністерство фінансів України, Державна фіскальна служба України, Державна служба геології та надр України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, громадської організації «DiXi Group », Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного Фонду «Відродження», Команди підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів, Н К Р Е К П, компанії «Club Energy Inc.», СП «ПГНК», ПрАТ «Нафтогазвидобування», ТОВ «ЮМДЖИ Інвест.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту