Заява щодо видобутку піску на Ново-Українському родовищі в Обухівському районі Київської області та родовищі «Осокори»

30 Листопада 2021

Державна служба геології та надр України висловлює свою позицію щодо опублікованої інформації в низці засобів масової інформації про видобуток піску на Ново-Українському родовищі в Обухівському районі Київської області та на родовищі «Осокори», що знаходиться в руслі ріки Дніпро, в акваторії Канівського водосховища.

Стосовно Ново-Українського родовища, що знаходиться в Обухівському районі Київської області

У повідомленнях йдеться, що Держгеонадра не вносять дані до системи щодо недійсності спецдозволу, тим самим не виконують рішення Верховного Суду України, а Київський річковий порт продовжує видобуток піску

Спеціальний дозвіл на користування надрами на Ново-Українському родовищі, що розташоване в мілководній частині Канівського водоймища Обухівського району Київської області, для видобування піску, терміном на 20 років, 05.11.1996 року наданий ВАТ «Київський річковий порт». Після закінчення терміну дії спецдозволу Держгеонадра не продовжили його.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.09.2019 р. адміністративний позов ПАТ «Київський річковий порт» задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Держгеонадр, яка полягає в нездійсненні дій щодо продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.12.2019 р. апеляційну скаргу Держгеонадр залишено без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.09.2019 – без змін.

На виконання рішення суду в цій справі Держгеонадра продовжили дію спеціального дозволу на користування надрами, виданого ВАТ «Київський річковий порт».

Постановою Верховного Суду України від 08.07.2021 касаційну скаргу Держгеонадр задоволено: рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.12.2019 у справі №826/11885/16 скасовано й ухвалено нову постанову про відмову у задоволенні позову.

У зв’язку з чим, Державна служба геології та надр України звернулась із заявою до Окружного адміністративного суду від 09.08.2021 року № 14038/03-3/03-21 стосовно повороту виконання рішення суду в порядку 380 статті Кодексу адміністративного судочинства України.

Станом на 30.11.2021 року в Єдиному державному реєстрі судових рішень суддею Окружного адміністративного суду м. Києва І. В. Смолієм ухвала про поворот виконання рішення відсутня та на юридичну адресу Держгеонадр не надходила. Після ухвали буде внесена відповідна інформація до електронної інформаційної бази даних спеціальних дозволів на користування надрами.

Стосовно родовища «Осокори», що знаходиться в руслі р. Дніпро між
о. Водників і лівим берегом р. Дніпро, в акваторії Канівського водосховища

У ЗМІ опублікована така інформація: «Інтерес викликає історія отримання цього спецдозволу. Відповідно до закону “Про оцінку впливу на навколишнє середовище” та постанови Кабміну № 615, яка регламентує механізм видачі спецдозволів на користування надрами, перш ніж отримати такий спецдозвіл, має бути проведена оцінка впливу на довкілля (ОВД)».

Спеціальний дозвіл на користування надрами на родовище «Осокори» наданий Держгеонадрами 03.07.2019 р. ТОВ «Сенд Контракт» з метою видобування піску, строком дії 20 років, на підставі поданої заяви на отримання дозволу від 28.12.2018 р. Серед доданих документів наявні копія поданого повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, а також інформація про його внесення до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

Такі вимоги діяли на момент прийняття рішення про надання спеціального дозволу, згідно з «Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами», затвердженого постановою КМУ від 30.05.2011р. № 615 і Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Відповідно до особливих умов дозволу було включено обов’язок надрокористувача провести процедуру оцінки впливу на довкілля у строк, що не перевищує шести місяців з дня внесення повідомлення про планову діяльність до Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

З 06.12.2021 р. Держгеонадра проведуть позапланову перевірку діяльності ТОВ «Сенд Контракт» (спецдозвіл № 6346), на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Щодо стану справ у сфері надрокористування» від 19.03.2021, уведеного в дію Указом Президента України від 25.03.2021 № 122/2021.

З результатами перевірок ТОВ «Сенд Контракт», вже проведених Держекоінспекцією, можна ознайомитися на Інспекційному порталі. Інформація щодо перевірки суб’єкта господарювання Держгеонадрами буде також опублікована на веб-ресурсі.

Перейти до вмісту