Законопроєкт №4187 обговорили із бізнесом

04 Грудня 2020

Сьогодні під головуванням керівника Державної служби геології та надр України Романа Опімаха відбулося обговорення законопроєкту №4187 із представниками видобувних компаній та профільних асоціацій, що презентують інтереси бізнесу.

Компанії відзначили в цілому прогресивність законодавчої ініціативи, зокрема висловилися на підтримку подання документів та звітності у електронній формі через електронний кабінет, використання рамкової класифікації викопних енергетичних і мінеральних запасів і ресурсів (РКООН- 2009), класифікації Комітету з міжнародних стандартів звітності по запасах твердих корисних копалин (CRIRSCO), Системи управління вуглеводними ресурсами (PRMS) та впровадження інших міжнародних стандартів регулювання галузі.

«За результатами обговорення погодили значну частину питань, які потребували додаткового розяснення, зокрема, Служба рекомендуватиме депутатам не обмежувати законом кількість разів розширення меж спеціального дозволу, якщо таке розширення не перевищуватиме 50% від початкової площі, на яку надано спеціальний дозвіл, — зауважив Роман Опімах. — Також у ході дискусії сторони дійшли згоди рекомендувати парламентарям зафіксувати плату при продовженні дії спеціального дозволу на користування надрами на рівні 20% від його вартості, як це відображено у постанові 615».

Представники бізнесу підтримали новелу щодо можливості продажу спеціальних дозволів третім особам, однак наголосили необхідності доопрацювання питання переходу обов’язків, які нерозривно пов’язані з продавцем прав за спеціальним дозволом (наприклад, податковий борг з рентної плати), або обов’язків, за невиконання яких до продавця спеціального дозволу застосовані санкції (наприклад, припис про усунення порушень, зупинення дії спеціального дозволу).

«Усі зауваження та пропозиції, які надійшли до Служби письмово, були обговорені та будуть опрацьовані для подальшої передачі народним депутатам для опрацювання у профільному комітеті Верховної Ради», — наголосив Роман Опімах.

Перейти до вмісту