Залучення інвестицій в розробку надр – пріоритет діяльності Держгеослужби

09 Березня 2021

Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача Полтавщини

Відбулася робоча поїздка Голови Держгеонадр до Полтави. Під час візиту Ромах Опімах провів зустріч з Головою ОДА Олегом Синєгубовим, представниками бізнесу та громад, а також презентував інвестиційні можливості регіону в галузі надрокористування – Інвестиційний атлас Полтавської області. Продукт містить інформацію про наявні родовища корисних копалин, які відкриті для інвестування, заліцензовані об’єкти, а також порядок отримання дозволу на користування надрами.

«Ми робимо все можливе для збільшення бізнес-активність у сфері надрокористування. Створили Інвестиційний атлас Полтавської області, метою якого є ознайомити місцеві громади та бізнес-спільноти з інвестиційними можливостями регіону, а також залучити кошти в розробку надр», – повідомив очільник Служби.

На території Полтавщини обліковується 366 родовищ різноманітних корисних копалин, з яких 197 розробляються. Перше місце посідає паливно-енергетична сировина – 35% – яка представлена вуглеводнями, а також торфом. На другому місці корисні копалини, що застосовуються для виробництва будівельних матеріалів – 34%, 20% – підземні води та лікувальні грязі, решта – це руди чорних металів і сировина для гірничо-хімічної промисловості.

«У 2020 році до місцевих бюджетів Полтавської області сплачено 691 млн грн ренти за користування надрами, – розповідає Роман Опімах. – Збільшення відрахувань у результаті зростання видобутку – це можливість розбудовувати інфраструктуру, споруджувати школи, дитячі садочки, ремонтувати дороги».

Залучення інвестицій у надрокористування – це економічний розвиток регіонів, створення нових робочих місць і забезпечення вітчизняної промисловості власною сировиною. 

Перейти до вмісту