Запорукою успіху є нарощення мінерально-сировинної бази та залучення молоді в галузь

17 Травня 2021

Державна служба геології та надр України запрошує молодих фахівців проходити практику та працює над активізацією геологічного вивчення надр

Кожну третю суботу травня Україна відзначає День науки. Геологія – це наука, яка вивчає фізичну будову Землі, процеси, що впливають на неї, та способи використання світових ресурсів. У наші дні професія геолога дуже значима. Геологи займаються розвідкою та видобутком корисних копалин, оцінкою водних ресурсів, вивчають природні небезпеки та шляхи вирішення екологічних проблем, а також формують уявлень про зміни клімату. На основі зібраних ними матеріалів проектуються і будуються фабрики та заводи з видобутку й переробки корисних копалин.

Потужний вітчизняний мінерально-сировинний комплекс є основою сталого та ефективного розвитку національної економіки, особливо її видобувної та переробної галузей. Проте, в останні десятиріччя спостерігається суттєве скорочення видатків держбюджету на геологорозвідувальні роботи. Це призвело до скорочення обсягів видобування корисних копалин, відповідно збільшився імпорт мінеральної сировини. Крім того наявна інформація про родовища втрачає актуальність, що унеможливлює їх залучення до видобутку за рахунок інвестицій.

Державна служба геології та надр України проводять цілеспрямовану роботу із закладами вищої освіти України для посилення кадрового потенціалу, популяризації геологічних спеціальностей, залучення молодих фахівців у галузь, а також для налагодження співпраці та встановлення міцних зв’язків між закладами підготовки кадрів та виробництвом.

У 2020-21 роках Служба уклала Угоду про науково-технічне співробітництво з Навчально-науковим інститутом «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Договір про співробітництво з Національним університетом «Полтавська політехніка» імені Юрія Кондратюка. Також відбулася робоча зустріч голови Державної служби геології та надр Романа Опімаха з ректором Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу, під час якої сторони обговорили можливість використання наукового потенціалу університету для реалізації завдань, над якими працює Служба.

«Ми запрошуємо на стажування молодих і вмотивованих спеціалістів з метою ознайомлення їх зі специфікою діяльності Держгеонадр та набуття практичного досвіду роботи на державній службі. Кращим випускникам пропонуємо робочі місця на конкурсній основі в Службі або на державних підприємствах, що належать до сфери її управління, – повідомив Роман Опімах. – Минулого року стажування пройшло 15 осіб, чотирьох з них ми взяли працювати. Це освічені активні спеціалісти, які не бояться роботи і володіють прогресивними знаннями».

На виконання договору про співробітництво Державної служби геології та надр України та Національного університету «Полтавська політехніка» імені Юрія Кондратюка Роман Опімах у найближчий четвер, 20 травня 2021 року, проведе онлайн-лекцію для викладачів та студентів ВНЗ.

Перейти до вмісту