Запрацювала нова Методика обрахунку вартості спецдозволів

05 Жовтня 2020

Кабмін затвердив постанову №915 Про внесення змін до Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами

Відтепер, згідно із рішенням Кабміну, початкова вартість спеціального дозволу, що виставляється на аукціон, визначається за новою Методикою. Формула базується на об’єктивних показниках вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища або ділянки надр, що обраховується (посилання). Інформація про вартість ресурсу є у відкритих джерелах та може бути легко перевірена, — і це головна перевага оновленого механізму обрахунку, переконують у Держгеонадрах.

«В оновленій редакції Методики первинним джерелом інформації передбачено дані ДПС, а у випадку їх відсутності по конкретній корисній копалині використовуватимуть експертний висновок ДКЗ як «qualified institution», — зазначив Роман Опімах. — Такий підхід створює більш чіткі та зрозумілі умови отримання інформації та врегульовує ситуацію у разі відсутності необхідних показників». Логіка обрахунку полягає у тому, аби відмовитись від використання суб‘єктивних даних, якими можна маніпулювати, і створити простий та прозорий механізм визначення ціни спеціального дозволу. Таким чином новий підхід виправляє недолік попереднього методу, що базувався на оціночних показниках (експлуатаційні витрати підприємства, річний прибуток тощо), які важко перевірити.

Алгоритм розробляли фахівці Держгеонадр спільно із Міністерством довкілля, проєкт нової редакції Методики обговорили із профільними асоціаціями та крупними гравцями ринку.

«Ми отримали низку повідомлень від учасників ринку, які подали своє бачення та виправили недоліки. Редакція Методики, затверджена Урядом, враховує усі суттєві зауваження і повністю відповідає вимогам ринку, — наголосив Роман Опімах. — Переконаний, що підхід створить умови для об‘єктивного та прозорого обрахунку і дозволить ліквідувати шпарини для спекуляцій».

Нагадаємо, Державна служба геології та надр працює над запуском онлайн-калькулятора, який буде розміщено на сайті Служби. Сервісом зможе скористатись будь-хто з надрокористувачів і самостійно порахувати початкову вартість ліцензії на ділянку надр.

Перейти до вмісту