Запрацював онлайн-реєстр артезіанських свердловин

10 Грудня 2020

ДНВП «Геоінформ» на замовлення Державної служби геології та надр України запустив Державний реєстр артезіанських свердловин. Реєстр розроблено відповідно до постанови Уряду #963, сервіс буде містити інформацію про усі артезіанські свердловини. Наразі у реєстрі є інформація про 863 об‘єкти.

«Триває наповнення реєстру відповідно до даних паспортів свердловин, які є у розпорядженні Геоінформу, а це близько п‘яти тисяч документів, згодом усі вони будуть внесені до онлайн-реєстру», — повідомив виконавчий директор ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський.  

Відповідно до оцінок, в Україні працює понад сто тисяч артезіанських свердловин. Планується, що дані щодо кожної з них будуть поступово внесені до відкритої бази даних.

Онлайн-реєстр має зручний інтерфейс та можливість розширеного пошуку об‘єкта за різними фільтрами. Також waterwells-ua.info пропонує користувачам аналітику щодо роботи артезіанських свердловин в Україні. Реєстр має прив‘язку до ГІС-системи, тобто усі артезіанські свердловини відображаються на карті. А найголовніша його перевага у тому, що водокористувачі самостійно можуть вносити дані про свою свердловину, пройшовши автентифікацію через сервіс ID.gov.ua.

«Запуск роботи реєстру є важливим кроком до цивілізованого надрокористування, адже вода — стратегічний ресурс», — підсумував голова Держгеонадр Роман Опімах.

Перейти до вмісту