Заява щодо продажу літієвих руд на відкритому аукціоні

28 Грудня 2020

Державна служба геології та надр України проводить регулярні аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Підготувала, зокрема, й об’єкти з покладами руд літію – Шевченківське родовище та ділянку Балка Крута – в Інвестиційний атлас надрокористувача для подальшого виставлення на електроні торги. Опрацьовує матеріали по ділянці Добрій.

Проте, відбуваються спроби зірвати проведення відкритих електронних торгів через суди.

«Нині спостерігається значний попит на «метали майбутнього» на світовому ринку, до яких належить і літій. Україна може стати серйозним гравцем на Європейському ринку з видобутку цього мінералу, адже володіє значними запасами й ресурсами, – розповідає голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми підготували два літієві об’єкти на аукціони. Та, на жаль, через суди блокуються відкриті торги із розрахунку отримати спецдозвіл поза аукціоном. Це відбувається для того, щоб не сплачувати справедливу ціну, яку встановлюють відкриті конкурентні торги».

Довідково:

Родовище Шевченківське площею 39,84 га розташоване в Донецькій області. Запаси літієвих руд категорії С2 становлять понад 8 млн т. Наявні супутні корисні копалини – руди танталу, ніобію, берилію.

Постановою Верховного Суду від 16.04.2020 року у справі № 826/7696/18 за позовом Заступника Генерального прокурора було скасовано спецдозвіл на користування надрами Шевченківського родовища, що був наданий ТОВ «Петро-Консалтінг».

09.12.2020 року Господарський суд м. Києва задовольнив заяву ТОВ «Петро-Консалтінг» та заборонив Держгеонадрам надавати третім особам спецдозвіл на Шевченківське родовище. Ухвала набрала сили 09.12.2020 і дійсна до 09.12.2023. Служба подала апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду м. Києва від 09.12.2020 року.

Ділянка Добра з покладами руд літію та оксидами танталу, ніобію, рубідію, цезію, берилію, олова розташована в Кіровоградській області. Її площа 300 га. Опрацьовується для подальшого виставлення на е-торги для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.07.2020 року Держгеонадрам заборонено надавати третім особам спецдозвіл на ділянку Добру. 31.07.2020 року Служба подала апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.07.2020 року. Станом на 24.12.2020 справа слухається в Шостому апеляційному адміністративному суді.

Рішенням Окружного адміністративного суду від 06.11.2020 року, позов ТОВ «Петро-Консалтінг» до Держгеонадр задоволено повністю: скасовано наказ Держгеонадр про відмову у наданні спецдозволу та зобов`язано надати ТОВ «Петро-Консалтінг» дозвіл на користування надрами з метою видобування літієвих руд. 17.11.2020 року Служба подала апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду. Станом на 24.12.2020 року апеляційне провадження не відкрито.

Держгеонадрами було направлено відповідні листи до Офісу Генерального прокурора з проханням вступити до вищевказаних справ, як третя особа на стороні Держгеонадр.

Перейти до вмісту