Житомирщина готує 200 бурштинових об‘єктів для інвесторів

26 Лютого 2020

Житомирська ОДА і Держгеонадра розробляють механізм підготовки бурштинових ділянок для продажу на Prozorro, повідомляє ліга.net

У Житомирській області готують 200 ділянок для видобутку бурштину, спецдозволи на розробку яких будуть продаватися на аукціонах у системі Prozorro.

Як повідомляє ліга.net із посиланням на прес-службу Житомирської обласної державної адміністрації, за допомогою супутникових технологій підготовлено 200 ділянок у 10 га кожна.

Відзначається, що Державна служба геології та надр створили картосхему розміщення бурштинових ділянок за результатами обробки космічних та аерофотознімків.

“Зони проведення робіт і щільність виробок дають можливість досить високо оцінювати перспективи бурштиноносності таких ділянок”, – відзначають у Житомирській ОДА.

Довідково:

4 лютого, Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №2241 про зниження ставки рентної плати на видобуток бурштину з 25% до 10% із 2022 року.
В кінці 2019 року президент Володимир Зеленський підписав Закон, згідно з яким вводяться єдині дозволи на геологорозвідку надр із подальшим видобуванням бурштину на п’ять років на ділянки розміром до 10 га. 19 грудня законопроект №2240 прийнятий Верховною Радою в другому читанні та в цілому.
12 серпня під час робочого візиту до Олевська, де обговорювалася проблема незаконного видобутку бурштину, президент заявив, що СБУ і Нацгвардія беруть участь у злочинних схемах із нелегального видобутку бурштину. До Нацполіції у президента питань не виникло.
Було звільнено начальника СБУ Житомирської області.
За рік прокуратура відкрила 24 кримінальних провадження за фактами незаконного видобутку бурштину та його протиправного придбання.

Джерело: ліга.net

Перейти до вмісту