Звітування за формою 7-ГР доступне в е-кабінеті надрокористувача

01 Квітня 2024

Перед поданням форми звітності водокористувачам необхідно зареєструвати водозабірні споруди в Державному реєстрі артезіанських свердловин 

На Державному геологічному порталі в електронному кабінеті надрокористувача доступне звітування про видобуток та використання підземних вод за формою 7-ГР «Підземні води». Сервіс створений ДНВП «Геоінформ України» відповідно до нової редакції форми та інструкції з її заповнення, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 14 березня 2016 року № 97 (у редакції наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 10 липня 2023 року № 481), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2023 р. за № 1587/40643. 

«З 1 березня 2024 року річне звітування за формою 7-ГР здійснюється виключно в електронному вигляді. Заповнення форми передбачає внесення помісячно даних про використання підземних вод і за потреби додавати скан-копії їх лабораторних хімічних аналізів, а також узгоджувати обсяги видобутку у формі 7-ГР з формою 2-ТП водгосп в частині помісячного видобутку, – інформує Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми планомірно працюємо над урядовою ініціативою діджиталізувати галузь. Зараз розробляємо аналогічний електронний сервіс для твердих корисних копалин».

Перед поданням форми звітності водокористувачам необхідно зареєструвати водозабірні споруди в Державному реєстрі артезіанських свердловин. При заповненні форми звітності 7-ГР «Підземні води» частина інформації передається автоматично з бази даних Державного реєстру артезіанських свердловин.

Вимоги поширюються на всіх водокористувачів, що здійснюють забір із підземних вод із обсягом видобутку більше, ніж 100 кубічних метрів на добу, які в межах зон санітарної охорони та на прилеглих територіях облаштовують локальну мережу спостережних свердловин, а також на суб’єктів господарювання із дозволами на спеціальне водокористування.

Звітувати за формою 7-ГР в електронному кабінеті надрокористувача необхідно буде за результатами 2024 року. Нині сервіс працює в тестовому режимі.

В електронному кабінеті надрокористувача доступні інструкції та посібники щодо налаштування доступу до баз даних каталогу відомостей про геологічну інформацію та реєстру артезіанських свердловин; про внесення інформації до Державного реєстру артезіанських свердловин; посібник водокористувача; посібник для суб’єктів господарювання зі складання звітності за формою 7-ГР (підземні води) (річна) «Звітний баланс видобутку та використання підземних вод».

Запрошуємо водокористувачів скористатися можливістю заповнення тестової версії форми звітності 7-ГР «Підземні води». За наявності пропозицій та зауважень звертайтеся на електронну адресу Державної служби геології та надр України: [email protected], або до фахівців ДНВП «Геоінформ України» за телефоном: (044) 456 2184.

Нагадаємо, Уряд затвердив порядок ведення Державного реєстру артезіанських свердловин. В документі визначена процедура його функціонування, запроваджено облік артезіанських свердловин і порядок подання даних.

Перейти до вмісту