Державна підтримка інвестиційних проектів зі значними інвестиціями: можливості для видобувних компаній

31 Травня 2023

UkraineInvest провів воркшоп для гірничодобувних підприємств щодо отримання державних стимулів під час реалізації інвестиційних проектів 

Вітчизняні підприємства у значних обсягах імпортують агрохімічну сировину, кольорові метали й ті, що використовують для інноваційних технологій. Україна має значний потенціал для того, щоб наростити їх розробку, ставши одним зі світових лідерів у сфері видобутку й переробки та надійним постачальником для європейських партнерів за умови значних капітальних інвестицій та сучасних технологій. 

«Мінерально-сировинна база України здатна задовольнити як потреби національної промисловості в критичних мінералах, так і посприяти розвитку її експортного потенціалу. Важливим є нарощення їх видобутку та створення потужностей зі збагачення, первинної переробки та створення кінцевих продуктів, – наголосив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Одним із ключових пріоритетів, над яким працює Служба – це залучення інвестицій у вітчизняну гірничодобувну галузь. Ми регулярно здійснюємо підготовку пропозицій із покладами стратегічних і критичних корисних копалин та публікуємо їх в Інвестиційному атласі надрокористувача для придбання на е-аукціонах чи шляхом участі в конкурсах УРП». 

За ініціативи Державної служби геології та надр України Урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest провів воркшоп для підприємств галузі щодо підтримки бізнесу на всіх етапах реалізації інвестиційних проектів. Участь у заході взяли керівники й фахівці міжнародних та українських гірничодобувних компаній, бізнес-асоціацій. Особлива увага була зосереджена на питаннях отримання державних інвестиційних стимулів для проектів зі значними інвестиціями, визначених Законом «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями», зокрема звільнення від податку на прибуток, отримання в оренду земельної ділянки, звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання та комплектуючі, звільнення від земельного податку.

Згідно із законом до проектів зі значними інвестиціями належать ті, що охоплюють пріоритетні для держави галузі, до яких належить і добувна промисловість. Мінімальний обсяг інвестицій має складати від 20 мільйонів євро. Також обов’язковою умовою є створення від 80 робочих місць і забезпечення рівня заробітної плати працівників на 15% вищого, ніж середня в галузі по регіону.

Інвестори, що вирішать вкладати кошти, отримають спеціальні умови від держави у вигляді до 30% компенсації від планового обсягу інвестицій за проєктом, звільнення від податку на прибуток на 5 років, від сплати ПДВ та мита при ввезенні нового обладнання, забезпечення переважного права землекористування, а також можливість будівництва чи реконструкції комунікацій, засобів електро- та водопостачання тощо за рахунок державного чи місцевих бюджетів.

Україна здатна зменшити імпортозалежність стратегічних секторів економіки, а також розвинути нові компетенції в інноваційних галузях за рахунок власної мінерально-сировинної бази. Це зміцнить національну безпеку, посилить суб’єктність нашої країни на міжнародній арені та дозволить інтегруватися у глобальні високотехнологічні процеси зі стратегічними партнерами.

Нагадаємо, Романа Опімах на саміті в Брюсселі представив інвестиційні можливості в Україні для здійснення стійкого і безпечного «зеленого переходу» ЄС.

Перейти до вмісту