Державний геологічний портал доповнили новими даними

06 Серпня 2021

У відкритий доступ викладено інтерактивну карту стратегічних корисних копалин

Державна служба геології та надр України ініціює наповнення Державного геологічного порталу онлайн-сервісами. ДНВП «Геоінформ України» створив Інтерактивну карту стратегічних корисних копалин, серед яких берилій, гафній, графіт, золото, літій, марганець, мідь, нікель, ніобій, олово, рідкісноземельні, свинець, срібло, тантал, титан, цинк, цирконій та інші.

«Розміщення всіх необхідних надрокористувачу баз даних та реєстрів на єдиному зручному ресурсі є нашою метою. Ми цілеспрямовано рухаємося до відкритості, створюємо зручні та надійні цифрові сервіси для забезпечення прозорості й доступності сфери надрокористування», – інформує Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Карта містить позначення контурів перспективних рудопроявів, об’єктів надрокористування, заяв на отримання та ділянок діючих спеціальних дозволів. Інтерактивна карта передбачає перехід на базу даних спеціальних дозволів і на паспорти об’єктів з Державного кадастру та балансу. Підключено шари областей, районів, об’єднаних територіальних громад, що дозволяє визначити приналежність об’єктів надрокористування до конкретних адміністративних одиниць.

Сервіс працює на основі GIS-технологій з умовними позначеннями, які використовуються в поширених GIS-системах. В розділі «Відкриті дані», інформація доступна для завантаження у формі відкритих даних (файли json, kmz): контури ділянок спеціальних дозволів, контури та точки центрів родових корисних копалин, точки розміщення нафтогазових свердловин. Наявна інформація може бути завантажена та оброблена будь-якою геоінформаційною системою.

Нагадаємо, Держгеонадра та Держгеокадастр уклали Договір про інформаційне співробітництво. Документ передбачає автоматизований обмін інформацією між Єдиною інформаційною системою користування надрами та Державним земельним кадастром.

Перейти до вмісту