Держгеонадра ініціюють бізнес-активність у регіонах

05 Березня 2021

Ромах Опімах презентував інвестиційні можливості Черкаської області в галузі надрокористування

Голова Держгеонадр здійснив робочу поїздку до Черкаської області. Під час візиту Роман Опімах та Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко презентували Інвестиційний атлас надрокористувача Черкащини. Продукт містить інформацію про наявні родовища корисних копалин, які відкриті для інвестування, заліцензовані об’єкти в області, а також порядок отримання дозволу на користування надрами.

Атлас покликаний ознайомити місцевих підприємців та громади з інвестиційними можливостями в регіоні аби підвищити бізнес-активність та залучити інвестиції в галузь надрокористування.

«На території Черкаської області обліковується 276 родовищ з покладами сировини для будівельних матеріалів, підземних вод, бурого вугілля та торфу, є також апатит-ільменітові руди, боксити тощо, проте розробляється лише 67 об’єктів, – розповідає голова Держгеонадр. – Ми ведемо активний діалог з бізнесом, місцевими громадами, розповідаємо про відкриті можливості для реалізації нових проєктів».

Під час зустрічі з діючими та потенційними надрокористувачами Роман Опімах пояснив особливості процедури отримання спеціальних дозволів на користування надрами та закликав бізнес інвестувати в розробку українських надр.

«Переконаний, від злагодженої роботи центральних і місцевих органів влади виграють всі. Адже пожвавлення активності в надрокористуванні дасть значний ефект мультиплікатора на суміжні галузі. А це створення нових робочих місць, податки, розвиток економіки регіону загалом», – підсумував Роман Опімах.

Держава та громадяни отримують зиск, коли надра розробляються. В 2020 році доходи місцевих бюджетів Черкаської області від сплати ренти за користування надрами наповнилися на 7,2 млн грн. Ця сума в 2021 році може стати значно вищою, за умови збільшення видобутку корисних копалин.

Перейти до вмісту