Держгеонадра перевиконала план надходжень до держбюджету

16 Листопада 2018

Державна служба геології та надр України спрямувала до державного бюджету 650 мільйонів гривень.

За десять місяців поточного року Державна служба геології та надр України поповнила державний бюджет України на 650 млн. гривень. Це складає більше 100% від річного плану та помітно перевищує показники минулих років.

Так, у 2015 році цей річний показник становив 179,4 млн грн, у 2016 році – 433,8 млн грн, у 2017 році – 2,019 млрд. грн.(враховуючи плату за продовження терміну дії спецдозволів). В червні 2018 року Уряд ухвалив перший пакет змін щодо спрощення ведення бізнесу та стимулювання інвестицій у галузь надрокористування в Україні, зокрема, було скасовано плату за продовження строку дії дозволів (для нафтогазоносних надр). У зв’язку з даними змінами в поточному році держава недоотримала декілька млрд гривень надходжень за продовження строку дії спецдозволів від нафтогазових компаній.

«План на 2018 рік складав 600 мільйонів гривень. За десять місяців наша Служба виконала більше 100 відсотків річного плану надходжень до бюджету. Тільки за продаж геологічної інформації надійшло більше 26 мільйонів. Від продажу на аукціонах та надання без проведення аукціонів (у т.ч. продовження строку дії) спеціальних дозволів на користування надрами – 650 мільйонів гривень», – розповів очільник Служби Олег Кирилюк.

У відомстві нагадують, що тільки за результатами двох проведених аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами (9 серпня, 25 жовтня) у поточному році було продано права на видобуток на 7 ділянках на суму майже 18 мільйонів гривень.

Сьогодні у Держгеонадрах триває підготовка до третього аукціону з продажу спецдозволів на користування надрами, який відбудеться 27 грудня 2018 року.

“На аукціон Держгеонадра підготували 12 лотів з покладами підземних вод, пісковиків, вапняків, графіту та бурого вугілля. Ділянки розміщені в шести областях. Усі ці ділянки потребують геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою. Початкова вартість дозволів складає більше 30 мільйонів гривень. Після проведення ІІІ аукціону сума надійде до держбюджету, відповідно, ми перевиконаємо план”, – повідомив керівник Держгеонадр Олег Кирилюк.

Аукціон відбувається на виконання рішень Уряду Володимира Гройсмана по ширшому залученню інвестицій в економіку України та створенню максимально комфортних умов для компаній, що хочуть розвивати свій бізнес в Україні. Зокрема, для зручності інвесторів подовжено строки подачі заявок на участь у конкурсі

Нагадаємо, що найдорожчим лотом є дозвіл на видобуток бурого вугілля з Миронівського родовища (Кіровоградська область) із запасами категорії B + C1 43,2 млн тон. Його початкова ціна – 24,75 млн грн, вартість геологічної інформації – 2,44 млн грн.

12 листопада 2018 року завершилась подача заявок на участь у ІІІ аукціоні, який відбудеться 27 грудня 2018 року.

Як відомо, Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, яка реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Перейти до вмісту