Держгеонадра пропонують золотоносні ділянки інвесторам

26 Листопада 2020

Перше родовище із покладами дорогоцінної руди продадуть на прозорих аукціонах у грудні

Державна служба геології та надр України анонсувала довгоочікувані інвестиційні пропозиції — ділянки із покладами руд золота. Чотири об‘єкти — площа Жовтоводська, ділянки Балка Широка, Квітківська та Майська — пропонуються для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки строком на 5 років. При цьому ділянки Квітківська та Майська можуть розглядатися як один інвестиційний об’єкт, повідомили у Службі.

«Україна має величезні поклади золота, за підрахунками – близько трьох тисяч тонн, — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — Але ми не використовуємо свій потенціал, а золото, яке використовується у виробництвах, завозять із-за кордону». Натомість, якщо вдасться залучити інвестиції у розробку ділянок золота, матимемо позитивний ефект не лише на розвиток власного видобутку, а й на розвиток інфраструктури, супутніх виробництв та в цілому на ВВП країни. «Проблема полягає у тому, що розробка золотоносних родовищ є капіталомісткою: лише на розвідку необхідно залучити приблизно 3 млрд грн», — зазначив Роман Опімах.

З метою залучення інвестицій Служба анонсувала торги по першому лоту руд золота — Жовтоводській площі. Конкурентні змагання відбудуться 23 грудня, реєстрація на участь у торгах триває. Ще три лоти будуть виставлені на аукціон, щойно їх ініціюють надрокористувачі, зацікавлені у ділянках. Для прийняття інвестиційного рішення видобувникам пропонують ознайомитись із загальною інформацією по об‘єктах у Інвестиційному атласі надрокористувача: Балка Широка, Квітківська, Майська.

Загалом сукупні ресурси золота на трьох анонсованих Держгеонадрами об‘єктах налічують 36 т групи Р1 та 74 т групи Р2. На ділянках пробурено 516 свердловин загальним обсягом 173 тис. погонних метрів. Більш детальну геологічну інформацію можна отримати у КП «Кіровгеологія».

«Золотоносні родовища є перспективними проєктами, тож ми закликаємо інвесторів вивчити запропоновані лоти, а зі свого боку гарантуємо організацію та проведення чесних торгів та прозорих умов роботи для кожного надрокористувача», — додав очільник Держгеонадр.

Перейти до вмісту