Держгеонадра оцифрували всі сервіси галузі надрокористування

15 Жовтня 2024

Голова Державної служби геології та надр України взяв участь у VIII Київській нафтогазовій конференції «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці»

Ознакою сервісної установи є використання зручних та сучасних методів роботи, які на інституційному рівні мають назавжди нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень.

Державна служба геології та надр України разом з командою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також з депутатами працюють над впровадженням галузевих реформ. Оцифрування послуг для впровадження принципів paperless та peopleless через електронні сервісиє пріоритетним напрямом. 

«Електронний кабінет пришвидшив взаємодію з надрокористувачами. За час його роботи опрацьовано понад три тисячі заяв. GIS-сервіс дає можливість перевірити координати контуру заяви на перетин із діючими дозволами та забороненими зонами здійснення діяльності. Доступна онлайн реєстрація форми на проведення робіт і досліджень, пов’язаних із геологічним вивченням надр і форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин. Впроваджується сервіс формування е-витягу з реєстру спецдозволів», – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Створено Державний геологічний веб-портал (nadra.gov.ua), який об’єднує 15 інформаційних баз даних, що поступово наповнюються. На інтерактивній мапі розміщено інформацію про понад 3000 спецдозволів та майже 8000 контурів родовищ, 18 тисяч сейсмічних профілів, актуалізовано реєстр із 12 тисяч нафтогазових свердловин та 8,5 тисяч водозабірних споруд. Розміщено інформацію про земельні ділянки та національні парки на всій території України, про тисячі об’єктів із групи будівельних корисних копалин, розробка яких необхідна для відбудови країни, а також про родовища і рудопрояви зі стратегічною сировиною.

Електронні сервіси перетворюють Держгеонадра на сервісну установу. Впровадження цифрових технологій зберігання та використання даних дозволяє інвесторам проводити власні вишукування, обирати об’єкти, подати заяву для отримання дозволу через електронний кабінет надрокористувача та здобути право користуватися надрами, взявши участь в електронних торгах.

Нагадаємо, Роман Опімах анонсував впровадження штучного інтелекту в геології під час конференції «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування».

Перейти до вмісту