Держгеонадра провели аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

02 Травня 2022

Сума очікуваних надходжень до держбюджету від продажу чотирьох ділянок надр становить понад 21 мільйон гривень

29 квітня Державна служба геології та надр України провела повторні аукціони з продажу чотирьох спеціальних дозволів на користування надрами. Учасникам торгів запропонували ділянки з покладами бурштину і сировини піщано-гравійної.

У боротьбі за право розробляти ділянку Плутівську з покладами сировини піщано-гравійної взяли участь шість компаній-претендентів. У результаті відкритих конкурентних змагань переможцем стало ТОВ «Будсервіс Снятин», запропонувавши за лот найвищу ціну – 20 000 555 грн, що в 1167 разів більше від стартової вартості спецдозволу. Об’єкт знаходиться в Івано-Франківській області, надається з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки.

Реалізували три ділянки надр з покладами бурштину в Рівненській області, що надаються для геологічного вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням бурштину. За кожен лот змагалося по чотири учасники. Право розробляти ділянки Федорівська-7 і Федорівська-8 отримало ТОВ «Кенлікс Продакт», ділянку Федорівська-5 – ТОВ «Амберлайт».

«Бізнес готовий інвестувати в розробку надр. А проведення електронних аукціонів є дієвим інструментом, що забезпечує прозору процедуру надання спеціальних дозволів у користування, створює умови для визначення тієї ціни, яку готові платити суб’єкти ринку», – пояснив Роман Опімах.

Е-аукціони проходили в системі Прозорро.Продажі та проводилися повторно. Переможці попередніх торгів були позбавлені права на отримання дозволів.

Нагадаємо, у 2021 році Держгеонадра провели історичну кількість електронних торгів, найпопулярнішою корисною копалиною був бурштин

Перейти до вмісту