Держгеонадра провели спільну нараду з Міндовкілля, Держводагентством і ДЕІ

19 Листопада 2021

Учасники зустрічі обговорили можливості налагодження обліку артезіанських свердловин і забезпечення належного контролю за обсягами видобутку та якістю питної води

19 листопада за ініціативи Державної служби геології та надр України відбулася спільна робоча онлайн-нарада з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного водного агентства України та Державної екологічної інспекції України щодо питань якості, обсягів видобування та моніторингу артезіанських свердловин.

Підземні води – джерело питного водопостачання. Тому контроль за їх використанням є важливим завданням держави. Він вимагає комплексного моніторингу як підземних, так і поверхневих вод.

«Водокористування має відповідати вимогам національних стандартів, нормам санітарної та екологічної безпеки. Наше спільне завдання запобігти виснаженню надр і водних об’єктів через безконтрольний видобуток, забезпечити постачання чистої, якісної води споживачам», – вважає Голова Держгеонадр.

За ініціативи Держгеонадр створена Інтерактивна карта водозабірних споруд. На веб-ресурсі можна ознайомитися з повною інформацією щодо кожного водозабору. Є дані про користувача водного об’єкта, обсяг видобутку та використання підземних вод за добу, мінералізацію, приналежність до басейну підземних вод, код і назва водогосподарської ділянки.

Крім цього доступна інформація про якість води, отримана зі спостережних пунктів державного моніторингу підземних вод. Вказано рівень мінералізації та вміст макроелементів із позначенням їх гранично допустимої концентрації, загальна жорсткість води, середньорічні дані рівня води згідно зі спостереженнями, подана інформація про номер і тип водопункту, водоносний горизонт, який він експлуатує, величина напору.

«Держгеонадра працюють над відкриттям інформації про обсяги видобування та якість підземних вод на єдиному зручному ресурсі. На інтерактивній карті ми відобразили інформацію про 8555 водозаборів та 691 спостережну свердловину. Наступним кроком є винесення артезіанських свердловин в межах водозаборів, які надані в користування на умовах спеціального дозволу на користування надрами та спецводокористування», – повідомив Роман Опімах.

За результатами наради з метою уточнення відомостей, учасники домовилися про проведення найближчим часом взаємозвірки даних АІС ДВК (підземні води) з базою даних дозволів на спецводокористування. Також в межах підготовки до наступної спільної робочої зустрічі опрацювати питання щодо розміщення на Інтерактивній карті водозабірних споруд інформації зі звітів про використання води за формою 2-ТП (водгосп).

Нагадаємо, в тестовому режимі розпочав роботу електронний кабінет в частині наповнення Державного реєстру артезіанських свердловин. Сервіс створений з метою забезпечення можливості самостійного внесення даних суб’єктами господарювання до реєстру. Після наповнення Державного реєстру артезіанських свердловин, дані будуть відображатися на Інтерактивній карті водозабірних споруд.

Перейти до вмісту