Держгеонадра та Інститут геологічних наук НАН України домовилися про співпрацю

11 Жовтня 2021

Під час наради Роман Опімах і Стелла Шехунова обмінялися досвідом і окреслили першочергові вектори співробітництва

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу зустріч зі Стеллою Шехуновою, директоркою Інституту геологічних наук НАН України, акад. НАН України. Участь у нараді також взяв начальник Управління геології Держгеонадр Сергій Касянчук.

Роман Опімах ознайомив Стеллу Борисівну з основними напрямами роботи Служби. Це залучення інвестицій, спрощення доступу до геологічної інформації та оптимізація геологічних підприємств.

Сторони домовилися про співпрацю щодо вивчення впровадження глобальної системи Рамкової класифікації запасів і ресурсів викопних енергетичних та мінеральних корисних копалин Організації Об‘єднаних Націй (РКООН-2009), як універсальної системи оцінки запасів / ресурсів родовищ корисних копалин за ринкових умов. Такі напрацювання для твердих корисних копалин стануть другими після розроблених методичних рекомендацій оцінки запасів та ресурсів вуглеводнів за міжнародною класифікаційною системою PRMS.

«Вітчизняні надрокористувачі зацікавлені в оцінюванні запасів відповідно до міжнародних класифікацій. Потреба в уніфікації класифікації для підрахунку і геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин виникає у зв’язку з бажанням добувних компаній залучити зовнішніх інвесторів до розробки українських надр, стати зрозумілими на глобалізованому мінерально-сировинному ринку та вивести підприємство на міжнародний рівень. Ми розглядаємо РКООН-2009 як можливу для використання оцінювання в Україні, адже вона є однією з найбільш відомих у світі класифікаційних систем», – повідомив очільник Служби.

РКООН дозволить класифікувати запаси / ресурси мінеральної сировини на основі уніфікованої міжнародної системи, побудованої відповідно до критеріїв ринкової економіки.

Стелла Шихунова розповіла про пріоритетні програми, над якими працює Інститут, а також про функціонування наукових рад, які курують виконання цих програм. З метою спільних злагоджених кроків Інституту і Держгеонадр, аби рухатися в одному напрямі, керівники домовилися про включення до складу наукових рад фахівців з Державної служби геології та надр. Ще однією домовленістю є проведення спільних вебінарів для ознайомлення з основними векторами роботи закладів і для поглиблення співпраці.

Нагадаємо, Голова Держгеонадр провів робочу зустріч Володимиром Даніловим, акредитованим експертом стандартів звітності Кодексу JORC.

Перейти до вмісту