Голова Держгеонадр презентував бізнес-середовищу пріоритетні напрями розвитку сектора надрокористування 

14 Липня 2023

Фокусна розробка 12 корисних копалин здатна забезпечити вагомий результат у 2035 році 

Голова Державної служби геології та надр України наголосив, що Національна ідея галузі полягає в інтеграції України у світові ланцюги вартості критичних мінералів та в зменшенні імпортозалежності стратегічних секторів економіки.

«Фокусна розробка 12 пріоритетних корисних копалин здатна забезпечити поступ України від виробництва сировини до створення інноваційної продукції. Це мінерали для високотехнологічних галузей, видобуток і переробка яких сприятиме інтеграції у високотехнологічні виробничі цикли та “зеленому переходу”. Також це сировина для імпортозаміщення, переривання постачання якої загрожуватиме національній безпеці держави, її існуючому соціально-економічному устрою. До неї належать вуглеводні, уран, вапняк флюсовий, калійні солі, апатит», – повідоми Роман Опімах.

Вітчизняні проекти можуть претендувати на отримання статусу стратегічних у Європі в рамках укладеного Меморандуму про стратегічне партнерство між Україною та ЄС у сфері критичної сировини, щоб задовольнити попит на них усередині альянсу. Важливо заохотити іноземні компанії відкривати виробництва в Україні та виготовляти продукцію з максимальною доданою вартістю. За попередніми оцінками реалізація 10 гірничо-видобувних проектів з видобутку, збагачення, переробки та проміжного виробництва таких корисних копалин, як титан, літій, графіт, берилій, апатит, рідкоземельні елементи, цирконій, потребуватиме $15 мільярдів і будівництва понад 20 нових комбінатів протягом наступного десятиліття.

За рахунок розвитку власної мінерально-сировинної бази Україна здатна зменшити імпортозалежність стратегічних секторів економіки, а також розвинути нові компетенції в інноваційних галузях, що зміцнить безпеку та посилить її суб’єктність на міжнародній арені.

Уряд прагне побудувати тісну співпрацю з бізнесом задля ефективного повоєнного відновлення України та переходу до практичних кроків з її реалізації. Міністерство економіки спільно з українським бізнесом, асоціаціями та експертами створить понад 10 галузевих робочих груп для напрацювання конкретних високорівневих секторальних пропозицій, які ляжуть в основу Плану України для Ukraine Facility (UF). Це програма фінансової допомоги від Європейської Комісії на €50 мільярдів. Їх Україна має отримати впродовж 2024–2027 років. Крім того, реалізація UF сприятиме залученню додаткових приватних інвестицій та допомоги від партнерів на таку ж суму.

Нагадаємо, Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у п’ятій ключовій європейській конференції в секторі сировинних матеріалів, де представив інвестиційні можливості в Україні для здійснення стійкого і безпечного «зеленого переходу» Європейським Союзом.

Відео виступу – https://youtu.be/ksnVuem1P9s

Перейти до вмісту