Урядова організація JOGMEC розглядає можливість інвестувати в гірничодобувну галузь України
Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу онлайн-нараду з представниками Японської національної корпорації JOGMEC.
Заступник генерального директора лондонського офісу компанії Хірокі Йокоте зазначив, що Японія прагне посприяти відновленню України, а гірничодобувна галузь може стати одним з її економічних факторів. Корпорація JOGMEC розглядає можливість участі в проектах з фінансового гарантування бізнесу, а також інвестувати в геологорозвідку українських надр. Це допоможе залучити додаткові кошти та технології в галузь надрокористування. У фокусі уваги японців критичні корисні копалини, зокрема, літій, графіт, титан тощо.
Роман Опімах розповів іноземним партнерам про існуючі пропозиції ділянок з покладами мінеральної сировини, поінформував про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про можливі шляхи отримання спеціальних дозвіл на користування надрами.
«Критичні корисні копалини життєво важливі для здійснення “зеленого переходу”. Україна володіє багатими ресурсами і є серед 10 найбільших країн-виробників титану, марганцю, цирконію та графіту, а також має підтверджені запаси металів, пов’язаних з низьковуглецевим майбутнім, що використовуються в інноваційних технологіях, це літій, берилій, рідкоземельні елементи, нікель, кобальт. Нашою метою є створення сталих, надійних, екологічно чистих проектів для видобування сировини, а також виготовлення кінцевої продукції на території України», – пояснив Роман Опімах.
Україні потрібен капітал і передові технології для їх реалізації. Саме тому Уряд оголосив політику відкритих дверей для інвесторів і підготував перші 30 об’єктів з покладами критичної сировини в Інвестиційному атласі надрокористувача. Ділянки для розвідки та видобування отримати в користування можна шляхом участі в електронних торгах, конкурсах на укладання угод про розподіл продукції, або придбавши спеціальний дозвіл у компанії, яка вже отримала право розробляти надра.
Держгеонадра впроваджують принципи paperless та peopleless через цифрові рішення. Сьогодні інвестори можуть онлайн ознайомитися з геологічною інформацією, придбати спецдозвіл на електронних торгах, подати заяву на отримання дозволу на користування надрами через електронний кабінет надрокористувача. Це зручні інструменти для прийняття бізнесових рішень.
Сторони домовилися продовжити діалог з метою подальшого ознайомлення з пропозиціями ділянок з покладами, започаткування і реалізації спільних проектів.
Нагадаємо, в рамках проведення Конференції з відновлення України, що проходила в Лондоні, Голова Державної служби геології та надр України презентував німецькому бізнесу і британським експертам інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних корисних копалин.
Довідково:
Створена в 2004 році урядова організація JOGMEC забезпечує безпечне та стабільне постачання металів та енергетичних ресурсів до Японії. Основні функції корпорації: фінансова підтримка компаній для розвитку бізнесу з видобування корисних копалин, металургії, переробки сировини, геологічна зйомка та розвідка.
Капітал корпорації – близько 9,3 мільярда доларів США, штат – 930 осіб.
JOGMEC бере участь у 10 геологорозвідувальних і 13 проектах фінансових гарантій інвестицій у 10 країнах світу (Японія, Австралія, Канада, Болгарія, Узбекистан, Південна Африка, Замбія, Намібія, Чилі, Перу).