Роман Опімах презентував потенціал корисних копалин німецьким колегам і шляхи отримання надр у користування
21 червня під час сайд-івенту в рамках проведення Конференції з відновлення України в Лондоні Голова Державної служби геології та надр України презентував інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних корисних копалин компаніям-учасникам Німецької східної бізнес-асоціації, що працює при Федерації німецької промисловості. Йшлося про розробку родовищ літію, берилію, нікелю, графіту, марганцю тощо.
Сторони обговорили перспективи співпраці України та Німеччини в галузі розробки українських надр, а також законодавчі норми, умови ознайомлення з геологічною інформацією, інвестиційні стимули та шляхи виходу німецького бізнесу на український ринок надрокористування. Важливою темою стало страхування інвестиційних ризиків у воєнний час. Над цим питанням інтенсивно працюватимуть країни «Великої сімки» та Європейського Союзу. Регіональний директор департаменту Східної Європи асоціації Стефан Кегебейн повідомив, що німецький уряд уже впроваджує страхування інвестицій від військових загроз в Україні. Інформація про умови гарантій фінансових ризиків доступна за посиланням: https://www.investitionsgarantien.de
«Розвиток співробітництва з німецькими партнерами є перспективним через близьке географічне розташування та міцні політичні й економічні зв’язки. Україна прагне залучити іноземні інвестиції та технології для реалізації проектів стійкого розвитку зі створенням максимальної доданої вартості всередині країни. Для забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу Уряд проводить дерегуляцію галузі надрокористування з використанням прогресивних міжнародних практик», – заявив Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Україна багата на корисні копалини – в надрах виявлено близько 20 тисяч родовищ і проявів 117 видів корисних копалин. Серед країн Європи посідає перше місце за запасами марганцевих руд, друге – за покладами кам’яного вугілля, залізних руд, низки рідкісних металів. Входить до десяти провідних країн світу за обсягами розвіданих запасів руд титану та забезпечує понад 7% їх світового видобутку. 90% титанової сировини експортується за кордон, зокрема і в країни ЄС. Графіт видобувається для внутрішнього споживання та експорту, займаючи 9-те місце за обсягами у світовому видобутку.
За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити ділове спілкування. Зокрема запланували провести зустріч із гірничодобувними компаніями-членами спілки для роз’яснення актуальних питань і продовжити обговорення щодо започаткування спільних інвестиційних проектів.
Нагадаємо, Роман Опімах взяв участь у експертній дискусії за участі представників німецьких урядових організацій і галузевих установ. Сторони обговорили питання сировинної політики України в галузі критичної сировини, а також можливості німецько-української співпраці в цьому контексті.