На меті є втілення європейських норм у вітчизняне законодавство з екологічних питань,впровадження принципів green mining та прискорення проходження ОВД
Відбулася зустріч української делегації під керівництвом Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з Міністром охорони навколишнього середовища Чеської Республіки Анною Губачковою. Участь у нараді взяв Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.
Під час робочого візиту сторони обговорили подальші напрями співпраці між міністерствами обох країн.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України подякував за безпрецендентну допомогу Уряду Чехії та чеському народу, які підтримують нашу країну в час боротьби за свободу і незалежність.
«Перед Україною стоїть серйозний виклик – попри війну швидко адаптувати національне законодавство до європейського, аби нарешті стати повноправним членом Євросоюзу. У довкіллєвому секторі нам потрібно за короткі терміни трансформувати екологічну політику та імплементувати Директиви ЄС не лише на папері, але втілити їх у життя», – відзначив Руслан Стрілець .
Чеська Республіка готова допомогти у цьому Україні. Зокрема, з Анною Губачковою домовилися про навчання українських фахівців у Чехії практичному досвіду щодо:
• імплементації Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди;
• організації роботи екологічної інспекції у Чехії, щоб розуміти як якісно перезавантажити власну;
• проходження всіх етапів відмови від одноразового пластику та імплементації відповідної Директиви ЄС 2019 року (2019/904).
«Для якісної підготовки й ефективної імплементації євроінтеграційних ініціатив у вітчизняне законодавство з екологічних питань, приведення його у відповідність до стандартів ЄС чеські фахівці готові проаналізувати українські норми. Зокрема, для галузі надрокористування вкрай важливим є впровадження принципів green mining, а також прискорення проходження підготовки та розгляду звіту з оцінки впливу на довкілля», – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Також чеські колеги заявили про готовність допомогти Україні в аналізі проблематики водних ресурсів з огляду на наслідки від російської агресії.
Нагадаємо, Україна стабільно рухається за окресленим напрямом в дорожній карті Меморандуму про стратегічне партнерство між ЄС та Україною у сфері корисних копалин та акумуляторів, укладеного в 2021 році. 12 урядових органів, українських компаній, організацій та наукових установ уже долучилися до промислових альянсів European Raw Materials Alliance та European Battery Alliance.