Інтерактивну карту водозабірних споруд розмістили на Держгеопорталі

12 Листопада 2021

Інформація про підземні водозабори та державну мережу спостережних свердловин доступна онлайн

Державна служба геології та надр України ініціює створення сервісу для інформування про обсяги використання та якість підземних вод. З цією метою ДНВП «Геоінформ України» створив Інтерактивну карту водозабірних споруд, на якій розміщена інформація про 8555 водозаборів та 691 спостережну свердловину. 

Користувачі веб-ресурсу можуть ознайомитися з повною інформацією щодо кожного водозабору. Є дані про користувача водного об’єкта, обсяг видобутку та використання підземних вод за добу, мінералізацію, приналежність до басейну підземних вод, код і назва водогосподарської ділянки.

Крім цього доступна інформація про якість води, отримана зі спостережних пунктів державного моніторингу підземних вод. Вказано рівень мінералізації та вміст макроелементів з позначенням їх гранично допустимої концентрації, загальна жорсткість води, середньорічні дані рівня води згідно зі спостереженнями, подана інформація про номер і тип водопункту, водоносний горизонт, який він експлуатує, величина напору.

«Відкриття наявної інформації про обсяги видобування та якість підземних вод на єдиному зручному ресурсі є нашою метою. Ми робимо все можливе для інформування громадськості про наявність водоносних горизонтів та якість води», – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Інтерактивна карта містить позначення контурів басейнів підземних вод, річкових басейнів, суббасейнів, водогосподарських ділянок, а також передбачає перехід на базу даних спеціальних дозволів і на паспорти об’єктів з Державного кадастру та балансу. Підключено шари областей, районів, об’єднаних територіальних громад, що дозволяє визначити приналежність об’єктів водокористування до конкретних адміністративних одиниць. Заплановано створення довідкових матеріалів про гідрогеологічні умови  та водоносні горизонти кожного адміністративного району України. Над цим завданням зараз працюють гідрогеологи ДНВП «Геоінформ України».

Нагадаємо, в тестовому режимі розпочав роботу електронний кабінет в частині наповнення Державного реєстру артезіанських свердловин. Сервіс створений з метою забезпечення можливості самостійного внесення даних суб’єктами господарювання до реєстру. Після наповнення Державного реєстру артезіанських свердловин, дані будуть відображатися на Інтерактивній карті водозабірних споруд.

Перейти до вмісту