Інвестиційні можливості Дніпропетровщини в галузі надрокористування

05 Жовтня 2021

Державна служба геології та надр України та Дніпропетровська обласна рада підписали меморандум про співробітництво

4 жовтня 2021 року відбулася спільна нарада Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха, першого заступника Голови Дніпропетровської обласної ради Геннадія Гуфмана, директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Ірини Понікарової, депутатів обласної ради та голів об’єднаних територіальних громад краю. Участь у нараді також узяв виконавчий директор ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський. Метою зустрічі є налагодження співробітництва між Держгеонадрами, Дніпропетровською ОДА та Дніпропетровською облрадою.

Свій виступ Голова Держгеонадр розпочав з представлення мінерально-сировинного потенціалу Дніпропетровської області, який складається з 384 родовищ з 40 видами корисних копалин.

«Це здебільшого ділянки надр з покладами корисних копалин паливно-енергетичної групи, для будівельної сировини та підземних вод. Станом на сьогодні заліцензованими є 122 об’єкти надрокористування, розробка ведеться на 100 родовищах і 19 ділянках підземних вод», – повідомив очільник Служби.

Державна служба геології та надр України ініціювала створення Геолого-інвестиційного паспорта ОТГ для того, аби інвестори мали можливість отримати всі необхідні дані про родовища на території окремої громади.

«Геолого-інвестиційний паспорт об’єднаних територіальних громад потрібний для визначення перспективних ділянок надр з метою реалізації бізнес-проєктів на їх території, – пояснив керівник Служби. – Довідник міститиме опис родовищ, запасів і карти корисних копалин, небезпечні екзогенні геологічні процеси, перелік спецдозволів і контурів ліцензійних ділянок, наявні звіти геологорозвідувальних робіт, а також аналіз матеріалів Держгеолкарти-200 для пошуку об’єктів, перспективних для інвестування».

З метою поглиблення партнерства під час наради підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою геології та надр України та Дніпропетровською обласною радою.

Нагадаємо, Голова Держгеонадр Роман Опімах здійснив робочі візити до Черкаської, Полтавської, Львівської та Чернігівської областей з метою розкриття мінерально-сировинного потенціалу громад.

Перейти до вмісту