Каталог відомостей про геологічну інформацію розпочав роботу

05 Січня 2022

Геопросторові дані геологічної інформації доступні на інтерактивній карті

Державна служба геології та надр України створила Каталог відомостей про геологічну інформацію. Реєстр розроблено ДНВП «Геоінформ України» за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Відомості про первинну та вторинну (оброблену) геологічну інформацію, незалежно від виду та форми власності, підлягають обліку в каталозі відомостей про геологічну інформацію, відповідно до Порядку розпорядження геологічною інформацією, затвердженого постановою КМУ від 7 листопада 2018 р. № 939.

«Облік та публічне відкриття відомостей про наявну в Україні геологічну інформацію в єдиному реєстрі є вкрай важливим завданням для її збереження та використання. Створення електронного каталогу із застосуванням сучасних інтерактивних ресурсів є зручним інструментом, що посприяє залученню інвестицій у галузь надрокористування», – вважає Голова Служби Роман Опімах.

Каталог містить відомості про вид геологічної інформації (первинна або вторинна), її назву, дату створення, місце проведення геологорозвідувальних робіт та контактні дані власника. Пошук відомостей про геологічну інформацію можливий за адміністративною прив’язкою, даними власника (код ЄДРПОУ), видом інформації, а також за допомогою контекстного пошуку по тексту.

Інтерактивна карта каталогу відображає геопросторову інформацію щодо кожної облікованої одиниці у вигляді шарів: ділянок, де здійснювалася розвідка, точок свердловин, ліній геофізичних профілів, окремо по первинній та вторинній геологічній інформації та за адміністративним поділом.

Державні геологічні підприємства розпочали тестове наповнення Каталогу відомостями про первинну та вторинну геологічну інформацію, що є державною власністю. Подання інформації приватними власниками здійснюватиметься через сервіс е-кабінету за допомогою електронного цифрового підпису засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації id.gov.ua (ICEI).

Нагадаємо, ДНВП «Геоінформ України» виклав у відкритий доступ тексти геологічних звітів, що містяться в 15 тисячах книг з додатками вторинної геологічної інформації.

Перейти до вмісту