Україна поділилася досвідом реалізації проектів критичної сировини зі світовою спільнотою
Сьогодні розпочалася Шоста наукова конференція «Енергетична безпека – основи та перспективи розвитку». Захід проходить у Польщі на базі Жешувського технологічного університету. Організаторами конференції є Інститут енергетичної політики І. Лукасевич, за підтримки НАТО. Серед учасників – провідні науковці та експерти галузі, представники державних інституцій і неурядових організацій, енергетичні компанії.
На запрошення організаторів конференції Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у панельній дискусії, присвяченій критичній сировині. Серед панелістів були представники державних інститутів зі США – The Payne Institute for Public Policy at Colorado School of Mines (Колорадо) і Rice University’s Baker Institute for Public Policy (Техас), а також Державного геологічного інституту Польської академії наук.
Під час виступу очільник Служби поділився досвідом реалізації проектів критичної сировини в Україні та синергії побудови елементів сталих ланцюжків їх постачання між стратегічними партнерами.
«Україна володіє значними ресурсами мінеральної сировини. В нас наявні 20 з 30 критичних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС. Це літій, титан, цирконій, тантал, ніобій, нікель, кобальт та інші. Ми запрошуємо іноземних інвесторів розвідувати та розробляти ділянки надр з покладами критичної сировини шляхом участі в електронних аукціонах, а також долучатися до діючих проектів на вже заліцензованих об’єктах через бізнес-партнерство», — повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Роман Опімах також наголосив на важливості обміну досвідом між Україною та іноземними партнерами щодо поглиблення співпраці. Співрозмовники домовилися про підтримання контактів і запланували найближчим часом провести онлайн-вебінар для ознайомлення з потенціалом українських надр і шляхами доступу до геологічної інформації.
Реалізація проектів у галузі критичної сировини та батарей за підтримки міжнародних інвестицій дозволить Україні інтегруватися в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення «металів майбутнього» для забезпечення сталого «зеленого переходу».
Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та Європейським Союзом. Це вагомий крок до поглиблення відносин у політичній та економічній сферах між Україною та ЄС.