Ключові ініціативи у сфері використання критичної сировини, а також тенденції, інновації та напрацювання в галузі обговорили європейські політики та гравці світового ринку
Триває восьма щорічна конференція високого рівня щодо європейського партнерства та інновацій у галузі критичної сировини. Захід розпочався 15 листопада 2021 року та проходить у межах шостого «Тижня критичної сировини».
Сьогодні темами конференції є відновлення та зелений перехід, партнерство торгівля, інновації технології, інвестиції. Другу панель, присвячену інноваціям і технологіям відкрив Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч. Він зазначив, що нині для виготовлення батарей ЄС може забезпечити потреби лише на 1% завдяки власному видобутку корисних копалин, решта імпортується, здебільшого з Китаю. Очікується, що найближчим часом значно зросте попит на літій та кобальт. Розповів про постачання критичної сировини, а також переробку відходів, що містять метали, для подальшого їх використання при виготовленні батарей.
«З метою розширення бізнес-можливостей для співпраці у сфері критичної сировини, влітку ми підписали меморандуми про співробітництво з Канадою та Україною, маємо домовленості з Сербією та Гренландією. Така співпраця є фундаментом для посилення надійності постачання критичних корисних копалин до ЄС. Я заохочую всіх використовувати цей інструмент співробітництва. Якщо ми будемо працювати спільно та сфокусовано, зможемо багато досягнути в цьому напрямі».
Захід зібрав широке коло зацікавлених сторін, які у гібридному форматі обговорюють політичні, регуляторні ініціативи у сфері використання критичної сировини, а також тенденції, інновації та напрацювання в галузі. Серед учасників конференції політики, науковці, представники бізнесу, що задіяні в галузі видобутку, збагаченні, переробці сировини, виготовленні акумуляторів та інноваційних технологій. До міжнародного спеціалізованого заходу долучився Голова Держгеонадр Роман Опімах.
«Україна володіє значними ресурсами мінеральної сировини. Через механізм Стратегічного партнерства з Євросоюзом у секторі критичної сировини, зокрема Альянси ЕРМА та ЄБА, ми запрошуємо європейських інвесторів розвідувати та розробляти ділянки надр з покладами критичної сировини в Україні. В нас наявні 21 з 30 корисних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС. Це літій, кобальт, скандій, графіт, тантал, ніобій та інші. Інвестори можуть отримати право на розробку надр шляхом участі в електронних аукціонах, а також долучатися до діючих проектів на вже заліцензованих об’єктах через бізнес-партнерство », – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Реалізація проектів у галузі критичної сировини та батарей за підтримки міжнародних інвестицій дозволить Україні інтегруватися в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення «металів майбутнього» для забезпечення сталого «зеленого переходу».