Міст партнерства між Україною та ЄС

24 Листопада 2021

Керівники Держгеонадр та Асоціації європейських геологічних служб поглиблюють співробітництво

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів розмову у форматі відеодзвінка з генеральним секретарем Асоціації європейських геологічних служб Джулі Холліс.

Під час бесіди співрозмовники розповіли про основні вектори роботи організацій та домовилися обмінятися досвідом щодо надання доступу до геологічної інформації в країнах Європи та в Україні.

«Ми ініціювали створення Державного геологічного порталу. У відкритий доступ вже виклали інтерактивні карти корисних копалин, які передбачають перехід на базу даних спеціальних дозволів на користування надрами, даних про запаси та видобуток, паспорти родовищ і свердловин, – розповів Роман Опімах. – Робота над порталом триває. Зараз нам важливо ознайомитися з провідними європейськими практиками, які впроваджують наші партнери, та перейняти найпрогресивніші з них».

Учасники зустрічі обговорили співробітництво відповідно до Меморандуму про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та Європейським Союзом. Першочерговими кроками визначили аналіз положень дорожньої карти заходів, виконання яких покладено на Держгеонадра та Асоціацію європейських геологічних служб, та погодження спільного плану дій для імплементації Меморандуму.

Очільниця Асоціації європейських геологічних служб Джулі Холліс позитивно оцінила роботу Держгеонадр щодо надання доступу до геологічної інформації на Державному порталі геологічних даних, проте зауважила на доцільності створення англійської версії Інтерактивної карти стратегічних корисних копалин, аби надати можливість широкому колу зацікавлених користуватися веб-ресурсом.

Роман Опімах також наголосив на важливості обміну досвідом між Україною та європейськими партнерами щодо поглиблення співпраці. Співрозмовники домовилися підтримувати контакти і запланували найближчим часом провести чергову зустріч.

Нагадаємо, Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у Шостій науковій конференції «Енергетична безпека – основи та перспективи розвитку», організованій Жешівською політехнікою імені І. Лукасевича за підтримки НАТО.

Перейти до вмісту