Залучення інвесторів у їх розробку пришвидшить післявоєнну відбудову України завдяки забезпеченню національної промисловості якісною вітчизняною сировиною
Відбулася робоча зустріч представників Державної служби геології та надр України з бізнесом щодо перспектив розробки будівельної сировини. З метою залучення інвестицій у галузь Держгеонадра реалізувала низку заходів. Перш за все, налагодили співпрацю з Укравтодором та місцевими органами влади. За підсумками в 2020 році Державне агентство автомобільних доріг України надало Держгеонадрам перелік пріоритетних автошляхів, відповідно до плану будівництва на 2020–2021 роки, а також визначило області, де відчутний дефіцит піску й будівельної сировини для виробництва щебеню і бутового каменю.
«Ми підготували 98 ділянок надр із затвердженими запасами корисних копалин, що використовуються у будівництві доріг і відповідають ДСТУ. Всі об’єкти знаходяться в межах 80 км до визначених проєктом автошляхів у п’яти областях: Кіровоградській, Полтавській, Харківській, Миколаївській та Дніпропетровській. Шість з них було надано в користування», – нагадав Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Держгеонадра направили у створений при КМУ оперативний штаб із забезпечення будівельними матеріалами (виробами (продукцією) з метою відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії Російської Федерації переліки ділянок будівельної сировини, розташованих на території семи областей (Волинська, Житомирська, Київська, Львівська, Рівненська, Сумська, Чернігівська). Також ДНВП «Геоінформ України» надіслав зазначену інформацію на адреси відповідних обласних військових адміністрацій.
З метою надання доступу до інформації про об’єкти з покладами будівельної сировини створена й опублікована на Державному геологічному веб-порталі інтерактивна карта будівельних матеріалів. На ній розміщена інформація щодо об’єктів надрокористування, запасів корисних копалин, розташування в межах адміністративних одиниць, кадастрових номерів земельних ділянок, розміщення водних та об’єктів природно заповідного фонду тощо. У зв’язку з військовим станом публічний доступ до ресурсу тимчасово обмежений, проте надається держорганам за індивідуальними запитами.
Останні зміни до Кодексу України про надра відкрили можливість власникам земельної ділянки чи кількох суміжних земельних ділянок площею до 25 гектарів, у межах яких розміщена така ділянка надр корисних копалин місцевого значення, отримати спецдозвіл на користування надрами без проведення аукціону.
Держгеонадра всіляко сприяють відбудові України. Для цього забезпечують стабільну роботу, реагують на потреби економіки, готуючи нові пропозиції спеціальних дозволів, регулярно проводять аукціони. Це дає надходження до держбюджету та можливість бізнесу працювати.
Нагадаємо, Голова Державної служби геології та надр України провів зустріч із представниками об’єднання українського бізнесу Федерації роботодавців України. Під час наради розповів про діяльність Держгеонадр в умовах війни й окреслив завдання та пріоритети на поточний і наступний роки.