На Держгеопорталі розмістили конвертер для перерахунку СК-42 у WGS-84

10 Серпня 2022

ДНВП «Геоінформ України» створив та розмістив у відкритому доступі сервіс для перерахунку географічних координатСК-42 у WGS-84

Постановою КМУ від 26.07.2022 № 836 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо користування надрами внесені зміни, зокрема, до Додатку 1 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затверджених постановою КМУ від 30.05.2011 № 615.

Відповідно до змін разом із заявою про надання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону подається каталог географічних координат кутових точок ділянки надр, а для підземних вод – водозабірних споруд у системі WGS-84 і з точністю не менше однієї десятої секунди.

За завданням Державної служби геології та надр України ДНВП «Геоінформ України» розробив конвертер перерахунку географічних координат між системами СК-42 та WGS-84 і розмістив у відкритому доступі на Державному геологічному порталі. Для перерахунку координат використовується ліцензійне програмне забезпечення.

«З метою зручності та спрощення роботи надрокористувачів ДНВП «Геоінформ України» розробив конвертер ітераційного перерахунку каталогу координат кутових точок ділянок надр із СК-42 (Pulkovo-42) у WGS-84. Відтепер кожен бажаючий може здійснити перерахунок самостійно. Сервіс має зручний інтерфейс, що дозволяє відразу копіювати результат перерахунку в текстовий документ», – пояснив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

WGS-84 є світовою системою, завдяки якій можна визначити географічні координати об’єкта без використання дороговартісного обладнання та залучення вузькопрофільних фахівців. Для визначення фактичного місця розташування об’єкта надрокористування достатньо GPS-приймача, точність вимірів якого не нижче 0,1 секунди.

Нагадаємо, Уряд спростив доступ до надр. Внесені зміни до підзаконних актів стосуються процедури надання спеціальних дозволів без аукціону, шляхом проведення електронних торгів, визначення початкової ціни продажу дозволу та вартості геологічної інформації.

Перейти до вмісту