Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування

29 Листопада 2021

У місті Львові розпочалася VII Міжнародна науково-практична конференція з надрокористування

Державна комісія України по запасах корисних копалин в Україні проводить VII Міжнародну науково-практичну конференцію «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування». Серед учасників конференції – представники бізнесу, науки і влади.

Метою проведення заходу є підвищення ролі надрокористування в Україні, розвиток міжнародного співробітництва, вирішення питань залучення інвестицій, обмін досвідом з геологічного вивчення та використання надр; обговорення актуальних проблем геологічної галузі й надрокористування, а також проблеми нарощення мінерально-сировинної бази України та визначення нових напрямів наукових досліджень.

Україна є державою з унікальною мінерально-сировинною базою. За обсягом розвіданих запасів низки корисних копалин країна належить до провідних у світі. З їх видобутком та використанням пов‘язано близько половини промислового потенціалу країни та до 20% її трудових ресурсів. Видобувні галузі здійснюють прямий внесок у ВВП України в розмірі близько 6%, а за рахунок експорту мінеральної сировини та продуктів її переробки держава отримує близько 60% від загальної суми експортних надходжень.

Україна започаткувала важливе співробітництво з Європейським Союзом щодо розробки критичних корисних копалин – на рівні керівництва нашої держави та ЄС підписано Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та Європейським Союзом, а також відповідну дорожню карту заходів.

«В українських надрах наявні 20 з 30 критичних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС. Ми запрошуємо вітчизняних та іноземних інвесторів розвідувати та розробляти ділянки надр із покладами критичної сировини шляхом участі в електронних аукціонах, а також долучатися до діючих проектів на вже заліцензованих об’єктах. Я переконаний, що надра можуть стати драйвером національної економіки. Вітчизняний видобуток дасть змогу розвивати в Україні нові галузі переробної промисловості, забезпечить підприємства власною сировиною та знизить залежність від імпорту», – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах.

В програмі Конференції – доповіді та науково-практичні семінари щодо використання міжнародних стандартів звітності про запаси корисних копалин (CRIRSCO, PRMS).

Нагадаємо, Уряд схвалив зміни до програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року та передбачив її фінансування.

Перейти до вмісту