Налагодження стратегічного партнерства з Європейським Союзом

18 Травня 2021

Співробітництво європейських та українських інституцій для створення ланцюжка постачання критичної сировини до країн ЄС обговорили під час онлайн-семінару

Захід проходив у рамках підготовки до підписання Меморандуму між Європейським Союзом та Україною, запланованого на червень 2021 року. Метою семінару є поінформування європейської спільноти щодо наявних ресурсів корисних копалин в Україні, які належать до переліку критичних, забезпечення відкритого та простого доступу інвесторів до первинних геологічних даних і залучення іноземних інвесторів до розвідки та розробки ділянок українських надр.

Організаторами семінару є Державна служба геології та надр України, Європейський інститут інновацій та технологій Критичної Сировини (EIT RawMaterials) та Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та середнього й малого бізнесу (EC DG GROW).

Під час семінару Голова Держгеонадр Роман Опімах акцентував увагу на трьох блоках: наявній ресурсній базі та готових до продажу об’єктах критичних корисних копалин, доступі до геологічної інформації та синергії побудови елементів сталих ланцюжків їх постачання між стратегічними партнерами.

«Україна та ЄС домовилися співпрацювати з метою побудови надійного ланцюжка постачання критично важливої сировини. Наша країна має великий потенціал розробки літію, танталу, ніобію, нікелю, кобальту тощо. В Інвестиційному атласі міститься близько 30 пропозицій ділянок надр з покладами критичних корисних копалин. Інформація про них зібрана в онлайн дата-рум та доступна на безкоштовній основі. Сьогодні ми видобуваємо ці копалини у незначному обсязі, але спроможні його наростити за умови значних капітальних інвестицій та сучасних технологій», – повідомив Роман Опімах.

Участь у семінарі взяли також представники Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, геологічних служб Данії, Фінляндії, Словенії, Делегації Європейського Союзу в Україні, Міністерства закордонних справ України, вищих навчальних закладів України та Європейського Союзу, а також бізнесу.

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз співпрацюватимуть у галузях постачання критичної сировини. Про новий напрям співробітництва домовилися з Віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовічем. Ідеться, зокрема, про корисні копалини, що належать до переліку критичних за класифікацією ЄС. Попит на них сьогодні різко зростає у зв’язку з курсом європейської спільноти до кліматично нейтрального континенту

Перейти до вмісту