Налагодження співпраці між геологічними службами України та Чехії

16 Вересня 2022

Керівники установ домовилися про проведення ознайомчих вебінарів для чеського бізнесу щодо можливостей інвестування в Україні та проведення експертного аналізу вітчизняних галузевих реформ

Голова державної служби геології та надр України зустрівся з керівництвом Чеської геологічної служби. Зустріч проходила в Празі – столиці головуючої країни в Раді Європейського Союзу, де зараз перебуває українська делегація з робочим візитом під керівництвом Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця. 

Під час наради Роман Опімах і Петр Мікса обговорили реформування галузі надрокористування та інвестиційні можливості для чеського бізнесу в Україні.

«На наш запит Геологічна служба Чехії та Міністерство промисловості та торгівлі Чеської Республіки наразі об’єднують зусилля для надання експертизи й аналізу реформи надрокористування, що готується до впровадження на законодавчому рівні в Україні, – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Нові правила покликані спростити та прискорити дозвільні процеси, а також наблизити вітчизняне законодавство до європейських норм».

За результатами зустрічі сторони погодилися продовжити співпрацю та в подальшому закріпити домовленості на офіційному рівні шляхом підписання Меморандуму про співробітництво. Також Державна служба геології та надр України організує та проведе ознайомчий вебінар для представників чеського бізнесу, на якому презентує потенційні можливості для інвестування в нові об’єкти та з можливістю входження в уже діючі проєкти на умовах бізнес-партнерства.

Нагадаємо, у липні 2021 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі між Україною та ЄС і відповідну дорожню карту заходів.

Перейти до вмісту