Підписано сім угод про розподіл вуглеводневої продукції

31 Грудня 2020

УРП на розробку нафтогазових ділянок загальною площею понад сім тис. км2 укладені на 50 років, мінімальні інвестиційні зобов’язання складають понад $355 млн

Відбулося офіційне підписання угод про розподіл вуглеводневої продукції з переможцями конкурсів: Укргазвидобуванням (Бузівська, Балаклійська, Берестянська й Іванівська площі), ДТЕК Нафтогаз (Зінківська ділянка), Geo Alliance Group (Софіївська площа), Західнадрасервіс (Угнівська ділянка).

«Підписання угод – важлива подія для видобувної індустрії. Адже роботи на ділянках призведуть до нарощення видобутку вуглеводнів, посприяють створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також дозволять зменшити імпорт нафти й газу в перспективі десятиліття», – вважає Роман Опімах.

Укладення УРП на дев’яти ділянках оголосив Кабінет міністрів України в 2019 році. У липні 2019 року Міжвідомча комісія при Міненерговугілля визначила переможців. Пропозиції укласти УРП з переможцями конкурсів уряд підтримав. 28 грудня було прийнято рішення про схвалення 7 редакцій угод про розподіл продукції з урахуванням умов конкурсу та заявок переможців.

«Угода про розподіл продукції передбачає, що Україна передає право інвестору на зазначений строк проводити пошук, розвідку та видобування вуглеводнів на ділянці надр, а інвестор зобов’язується виконати доручені роботи за свій рахунок і отримувати плату у вигляді частини видобутої продукції», – пояснив голова Держгеонадр.

Доопрацювання тексту угоди по Варвинській ділянці з Ukrainian Energy L.L.C ще триває.

Верміліон Енерджі вийшов з переговорів на укладання угод по Балаклійській та Іванівській площах, на які подавався спільно з АТ «Укргазвидобування». ПрАТ «Видобувна компанія «Укрнафтобуріння» було оголошене переможцем конкурсу по Русанівській ділянці, проте відмовилося від укладання угоди.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла Закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями». Відповідно до закону інвестори, що приймуть рішення вкладати кошти в пріоритетні галузі, до яких належить і добувна, з обов’язковою подальшою первинною переробкою чи збагаченням корисних копалин на території нашої країни, отримають стимули від держави.

Перейти до вмісту