Роман Опімах окреслив шляхи нарощення вітчизняного видобутку природнього газу та нафти на Українському енергетичному форумі
Розпочався 12-ий Міжнародний український енергетичний форум, присвячений модернізації української енергетичної галузі заради стійкого та інтегрованого енергетичного майбутнього в Європі. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на відкритті заходу зазначив, що паралельно із декарбонізацією Уряд працює над зменшенням енергоємності економіки, встановленням ринкових правил і справедливих ринків, а також збільшенням власного видобутку.
Голова Держгеонадр Роман Опімах під час свого виступу розповів про основні вектори роботи та ключові пріоритети, над якими працює Служба. Це, насамперед, перетворення Держгеонадр на клієнтоорієнтований сервіс, модернізація профільного законодавства та залучення інвестицій у галузь.
2020 рік став початком великих проєктів у сфері розвідки нафти та газу – Уряд заклав підґрунтя реалізації масштабних проєктів для позбавлення України від імпортозалежності. Було підписано вісім угод про розподіл вуглеводневої продукції, за якими мінімальні інвестиційні зобов‘язання перевищують 400 мільйонів доларів США. Також покладено початок розблокуванню реалізації угоди про розподіл вуглеводнів на Юзівській площі, яка перебувала в статусі найбільшої «сплячої» ліцензії десятиліття. Державним уповноваженим органом для імплементації Угод визначено Держгеонадра.
«За останні півтора роки ми провели величезну роботу в напрямі позбавлення імпортозалежності – дали початок масштабним вуглеводневим проектам на площі 50 тисяч квадратних кілометрів як на шельфі, так і на суходолі. Також підготували понад 40 нафтогазових об’єктів в Інвестиційний атлас для винесення на електронні торги, – пояснив Голова Держгеонадр. – Нарощення видобутку вуглеводнів, посприяє створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також дозволить зменшити імпорт нафти й газу в перспективі десятиліття».
Роман Опімах ознайомив присутніх із пропозиціями Служби в галузі мінералів майбутнього. Реалізація проектів дозволить забезпечити формування Українського зеленого курсу на основі Європейського Green Deal, що передбачає залучення великих інвестицій для модернізації енергетики України.
Нагадаємо, Україна та Європейський Союз підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі. Новий формат відносин прокладає шляхи до залучення додаткових інвестицій від партнерів з Європи, що стане запорукою розкриття потенціалу українських надр та модернізації виробничих і переробних потужностей корисних копалин в Україні.